Kornel Kubík Šport

Mladí slovenskí hokejisti potrápili na MS veľkého favorita: S USA prehrali 3:6

Zverenci trénera Ernesta Bokroša prehrali vo svojom druhom zápase na svetovom šampionáte s Američanmi. Najlepším hráčom Slovenska bol dvojgólový Martin Réway.

Ilustračný obrázok k článku Mladí slovenskí hokejisti potrápili na MS veľkého favorita: S USA prehrali 3:6
Zdroj: Webnoviny.sk

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrai v sobotňajšom zápase v základnej A-skupine na MS hráčov tejto vekovej kategórie vo švédskom Malmö s rovesníkmi z USA 3:6.

V hale Isstadion viedli favorizovaní Američania v 25. min už 3:0, potom však snaživí Slováci stretnutie čiastočne zdramatizovali. Vďaka gólom kapitána Milana Kolenu a Martina Réwaya znížili v rozpätí necelých dvoch minút v druhej tretine na 2:3.

V závere zápasu však obhajcovia titulu z USA strelili ďalšie tri góly a napokon hladko podľa očakávania zvíťazili. Na konečných 3:6 z pohľadu Slovenska upravil dve minúty pred koncom svojím druhým zásahom v stretnutí Réway.

Najlepším hráčom Slovenska bol dvojgólový Martin Réway, na strane súpera ocenili po stretnutí Matta Grzelcyka.

Favorizovaný obhajcovia zlata tak majú na svojom konte dve víťazstvá, keďže vo svojom úvodnom dueli porazili Čechov 5:1. Zverenci trénera Ernesta Bokroša vstúpili do turnaja hladkým víťazstvom nad Nemeckom (9:2).

V základnej A-skupine na mladých slovenských hokejistov ešte čakajú Kanaďania (30. decembra o 17.30) a Česi (31. decembra o 13.30).