Jaroslav Dodok Šport

Radosť, emócie, šampanské...

Hokejový ošiaľ v Lučenci ešte neskončil! Aj keď sa oficiálne tohtoročná sezóna už skončila, majstrovstvá sveta taktiež, v Lučenci sa dňa 5.6.2012 konalo veľké finále! Nechýbala nefalšovaná radosť , emócie, diváci, ba dokonca ani diplomy, či šampansk

Finalisti si korčule nechali doma, ľadová plocha ostala bez jedinej ryhy, pretože aktéri veľkého finále si obuli halovky a išli drať podrážky do telocvične. Zobrali si samozrejme hokejky a roztočili to s loptičkou na florbale, mladšieho zo súrodencov populárnejšieho hokeja. Čakal nás teda zápas o prvenstvo v Mestskej florbalovej lige v Lučenci.

Vyhrať môže iba jeden [/size][/color]

Turnaj, ktorý vyvrcholil práve týmto veľkým finále píše len svoj druhý ročník. Liga začala začiatkom školského roku, keď sa do nej zapísalo až sedem tímov. Postupne sa však začali tímy odhlasovať a o prvenstvo razom bojovali len štyri vyrovnané mužstvá. Hralo sa systémom každý s každým a keďže po poslednom kole mali na konte tímy Mačos Lokos a PHGP rovnaký počet bodov, dohodli sa, že si zmerajú sily v ešte jednom, najdôležitejšom zápase sezóny.

V zápase sa hralo na skôre[/size][/co­lor]

Tímy Mačos Lokos a PHGP stratili len po 3 body, zo vzájomných zápasov, keď prvý zápas vyhral tím Mačos Lokos v pomere 3:1 a v následnej odvete, kde sa vykryštalizovala konečná tabuľka, im to chlapci z PHGP vrátili. A tak sa ďalšie zápasy ,mysliac, že sa bude rozhodovať v počte strelených a inkasovaných gólov, hralo na skóre. Nuž, nakoniec si kapitáni tímov sadli za jeden stôl a myšlienka veľkého finále bola na svete. Popri finále sa hral zápas o tretie miesto medzi SOŠ technickou a Obchodnou Akadémiou, ktorý vyhrala SOŠ v pomere 6:4.

O výsledku sa rozhodlo už v 1. polčase[/si­ze][/color]

Prišiel deň D a každý z aktérov už od rána čakal a tešil sa na prvé buly, ktoré sa vhodilo presne o 15:00. Celý zápas sa hral vo svižnom tempe, avšak nikto nečakal, že sa rozhodne už v prvom polčase. Viac z hry mali hráči tímu Mačos Lokos, ktorí hrali zo zabezpečenej obrany a tá im nakoniec priniesla vytúžený úspech. Hneď od začiatku si vyvinuli potrebný tlak a v prvom polčase zdeprimovali súperovho brankára a rozdrvili tím PHGP v pomere 6:0. Bojovníci z tímu PHGP neprestali hrať ani za takéhoto stavu, veď sa nechceli zahanbiť potupnejšou prehrou. Už takmer istí víťazi z tímu Mačos Lokos si druhý polčas užívali. Strelili ešte 3 góly a v závere zápasu sa potvrdilo, že víťazný tím rád dopraje radosť aj súperom, keďže im dovolili streliť jeden gól. Konečný výsledok 9:1.

Finále mestskej florbalovej ligy v Lučenci malo nečakaný priebeh, víťazom druhého ročníka sa stáva tím Mačos Lokos.[/size][/co­lor]

Zostava : Igor Slovák (kapitán) , Denis Božík, Michael Ungvarský, Juraj Šprlák, Daniel Demjanovič, Adam Cigánik, Dominik Lelák, Radovan Vančo a Jakub Mitter(brankár) Porazení nemusia byť sklamaní, veď dosiahli krásne druhé miesto o ktoré sa pričinili: Marián Kolimár(kapitán) , Matej Petrinec, Marek Mrva, Timotej Kapinay, Radoslav Karásek, Erik Paučo, Róbert Šinka, Braňo Pavlo, Eduard Chovanec Lukáš Gombala, Daniel Obročník(brankár)

Hlasy po zápase[/color]

I.Slovák (kapitán víťazov) : „Fantázia! Všetci chlapci dnes zabrali naplno a výsledok sa dostavil, keď sme rozhodli už v prvom polčase 6 gólmi a záver sme si už potom vychutnali.“

M.Kolimár (kapitán porazených ): „Z tohto zápasu sme mierne sklamaní. Podali sme slabší výkon ako bolo zvykom, ale naši súperi boli dnes lepší a tak sme skončili na peknom druhom mieste.“

M.Ungvarský (najlepší strelec ligy ) : „Mňa tento finálový zápas veľmi prekvapil, nečakal som toľko gólov .Čakal som , že sa bude hrať vyrovnaná partia, ale nie vždy vynde zápas tak ako má. Dnes vyšiel zápas nám, nabudúce vynde im. Lepšie sme sa na zápas pripravili, hrali sme hlavne zo založenej obrany a to sa ukázalo aj na výsledku. Chalanom ďakujem!“

B.Pavlo(porazený) : „Som sklamaný z nášho výkonu ,taktiež nám chýbalo šťastie ,a hlavne by sa do budúcnosti mali zaobstarať kvalitní rozhodcovia.“

D. Lelák: „Bol to jednoznačný zápas od začiatku. Súper bol oveľa slabší, veď po 2. minútach som nemal chuť hrať. Nechcel by som byť na ich mieste.

D.Božík(najvy­ťaženejší hráč zápasu): „Hrali sme zo zabezpečenej obrany a nedovolili sme útočnikom PHGP sa dostať do príležitostí. Nahadzovali sme to z obrany pred bránu a naši útočníci si našli priestor a dokázali zakončiť.“

A.Cigánik: „Zlom nastal v samom začiatku, keď sme strelili rýchle góly a potom sa to rozbehlo. Sám som nečakal taký hladký priebeh. V druhom polčase sme trochu poľavili, ale aj ten sme vyhrali. Gratulujem chlapcom a ďakujem za peknú hru. „

Zdroj:student24/Ja­kub Mitter Foto:student24/Lu­káš Hudec