Hľadáte zamestnanie, chýba vám prax? Navštívte absolventskú sekciu na veľtrhu práce

Na veľtrhu práce Profesia Days 2014 bude po prvý krát absolventská sekcia, kde nájdete pracovné ponuky vhodné pre absolventov. Ak vám chýba prax, nájdete tam aj zamestnávateľov, ktorí ponúkajú priestor na získanie skúsenosti. Veľtrh práce sa uskutoční 5. – 6. marca v Bratislave.

Kornel Kubík
Ilustračný obrázok k článku Hľadáte zamestnanie, chýba vám prax? Navštívte absolventskú sekciu na veľtrhu práce
Zdroj: TASR

Na Profesia Days potvrdilo svoju účasť viac ako 100 firiem z rôznych oblastí. Okrem zamestnávateľov sa predstaví napríklad aj Národná agentúra Iuventa – Slovenský inštitút mládeže, ktorý sa zaoberá neformálnym vzdelávaním a prácou s mládežou.

Návštevníci môžu, okrem hľadania zamestnania, si prejsť rôznymi testami či preveriť si svoje IT alebo jazykové schopnosti. Odborníci poradia so životopisom, motivačným listom alebo ako uspieť na pohovore.

Absolventská sekcia

Skončili ste školu a keď si hľadáte zamestnanie čítate „prax aspoň 2 roky“? Toto je veľký problém dnešnej doby. Riešením pre tých, ktorí majú nedostatok skúsenosti, môže byť stáž. V absolventskej sekcii bude množstvo firiem s ponukou „práce na skúšku“. Môžete sa tam stretnúť so zamestnávateľmi a zistiť, v ktorých oblastiach ponúkajú priestor na získanie skúseností.

Ak budete chcieť nájsť túto sekciu, pozerajte sa, ako sú postavené stánky. Táto sekcia bude v tváre písmena „U“ ako university. Nezabudnite si však svoj študentský preukaz.

Vlakom zadarmo

Návštevníci na Profesia Days budú mať možnosť vypočuť si rôzne prednášky aj inšpiratívne príbehy. Taktiež si môžu prísť vychutnať pizzu po pizzerskej freestyle show, vyrobiť si vlastnú čokoládu, oddýchnuť vo Fun zóne či zahrať zorbing futbal.

Pokiaľ budete cestovať na veľtrh práce vlakom, kúpte si cestovný lístok „Vlakom na Profesia Days“ a potvrďte si ho na veľtrhu. Vďaka tomu budete mať cestu späť zadarmo.

Profesia Days 2014 sa uskutoční 5. – 6. marca v Incheba Expo Aréne v Bratislave.

Ak hľadáte prácu, pozrite si aktuálne pracovné ponuky vhodné pre absolventov na Student24 v sekcii PROFESIA.

Student24/Matúš Sedlák
Foto: Ilustračné

Chcete sa aj vy stať tvorcom spravodajstva Student24? Máte záujem pripravovať rozhovory, zúčastňovať sa inšpiratívnych podujatí a nahliadnuť do zákulisia školstva? Napíšte nám na: student@global24.sk, pošlite nám vašu tvorbu.