Jaroslav Dodok Rôzne

Maturantov zaujal nový trend: Live prenos stužkovej!

Pozrieť si na internete online hokejový zápas nie je nič nové, avšak sedieť doma za notebookom a sledovať priamy prenos zo stužkovej slávnosti, prekvapilo aj študentov. Presvedčte sa, že nejde o žiadny žart ...

Ilustračný obrázok k článku Maturantov zaujal nový trend: Live prenos stužkovej!
Foto: Jaroslav Dodok

Historický prvý Live prenos programu zo stužkovej bol odvysielaný 12. októbra 2012. Aktérmi programu boli študenti 4.A Evanjelického kolegiálneho gymnázia v Prešove. Odvtedy prejavilo záujem o live prenosy ďalších sedem tried z prešovských stredných škôl a jedna trieda z Košíc.

Vysielanie je rozdelené do troch častí, ktoré zachytávajú stužkovanie, program a tanečnú zábavu. Celkové trvanie live prenosov sú cca dve hodiny. Náklady spojené s takýmto živým vysielaním zahŕňajú údržbu, prácu kameramanov a live stream na stránku, ktoré si študenti platia jednorazovo.

S myšlienkou Live prenosov stužkových slávností prišla istá spoločnosť, ktorá vychádzala najmä z dlhoročných skúseností s live prenosmi na internete z oblasti politiky a športu. Inšpiráciou boli aj známe súťaže z komerčných televízii ako Talent mánia a pod. Najdôležitejším podnetom, prečo sa pustiť do tohto na Slovensku neznámeho projektu, bol podľa konateľa spoločnosti fakt, že na program stužkovej príde aj 300 ľudí. ,,To nás viedlo k nápadu. že takto si program môžu pri počítači pozrieť nielen rodinní príslušníci, kamaráti ale aj známi, ktorí sú v zahraničí,“.

Aký názor majú na nový trend študenti?

,,Nebolo by to zlé, lebo by si to mohla pozrieť aj vzdialenejšia rodina. Predsa len by som nechcel, aby moju stužkovú pozeral hocikto," zdôrazňuje Dušan Rosenberger z Obchodnej akadémie v Banskej Bystrici.

„S online prenosom mojej stužkovej slávnosti by som súhlasila len v prípade, ak by som mala možnosť kontrolovať "zloženie publika“ – nesúhlasila by som, ak by prenos bol voľne prístupný verejnosti." myslí si maturantka Alexandra Šarinová z Trenčína.

,,Je to určite veľmi zaujímavý nápad, ktorý by som chcel možno aj skúsiť. Live prenos by som pustil určite členom rodiny, alebo kamarátom, ktorý sa na stužkovú už nezmestili," hovorí Zdeno Ťurek z Banskej Bystrice.

,,Podľa mňa to má viacero výhod. Keď vás už uvidí na internete online, nemusí sa isť na vás pozrie fyzicky. Iba keby chcel nejaký zákusok. Ak by mne niekto ponúkol, že sprostredkuje moju stužkovú online, neváham a súhlasím. Veď doba ide dopredu a dnes sú nevšednosti v móde," smeje sa Martin Ruščanský z Humenného.

,,Mám pocit, že stužková je súkromná záležitosť triedy, na ktorú si pozvývame vlastných ľudí a tých, s ktorými sa o zážitok chceme podeliť," uzavrel Dominik Rusňák z Gymnázia sv. Františka Assiského v Levoči.

student24/tasr

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM