Kornel Kubík Rôzne

Neziskovka darovala stredným školám WiFi routre za pol milióna eur

Nezisková organizácia Aptech Europe v spolupráci s nadáciou Aidmatrix rozdeľujú slovenským stredným školám vysokokvalitné WiFi routre Brocade v celkovej hodnote viac ako 500 000 eur.

Ilustračný obrázok k článku Neziskovka darovala stredným školám WiFi routre za pol milióna eur
Zdroj: Dnes24.sk

Darované zariadenia slúžia na prípravu pracovným trhom mimoriadne žiadaných sieťových špecialistov a taktiež výrazne pomôžu k rozšíreniu širokopásmového bezdrôtového internetu na stredných školách. Je to jeden z najväčších vecných darov, ktorými boli obdarované slovenské stredné školy. Darované routre sú určené predovšetkým pre stredné odborné školy elektrotechnického zamerania.

Každá obdarovaná stredná škola získala WiFi routre šíriace bezdrôtový prístup k internetu a potrebné príslušenstvo k ich inštalácii. Tento dar umožní rozvíjať zručnosti stredoškolských študentov v oblasti mimoriadne žiadaného odboru sieťových špecialistov a následne im pomôže pri uplatnení sa na trhu práce.

Projekt predstavuje ukážku funkčného prepojenia súkromného sektora a školstva. Realizátorom je Nezisková organizácia Aptech Europe.Do projektu sa prihlásilo 35 škôl, medzi ktoré sa rozdelí IT technológia spolu za pol milióna eur.

„Jedným z hlavných cieľov programu je podpora vzdelávacieho systému na Slovensku a pomoc pri kariérnej príprave budúcich IT špecialistov. Je paradoxné, že v čase rekordnej nezamestnanosti registrujeme výrazný nedostatok sieťových špecialistov – jednej z najžiadanejších IT profesií. Aj tento projekt a rekordný dar má pomôcť zlepšiť podmienky výučby na stredných školách, zabezpečiť lepšie prepojenie s praxou a vychovávať budúcich odborníkov v takej perspektívnej oblasti, akou sú informačné technológie. Aj preto sme sa zamerali najmä na stredné odborné školy, v ktorých vidíme najväčší potenciál,“ vyjadril sa Tomáš Božik, riaditeľ Neziskovej organizácie Aptech Europe a dodal: „Radi by sme pokračovali v podobných projektoch a naďalej vylepšovali hardvérové vybavenie stredných škôl. Práve to je totiž základom ďalšieho rozvoja IT zručností dorastajúcej generácie a moderného školstva.“

Doteraz boli obdarované stredné odborné školy v Nových Zámkoch, Banskej Bystrici, Starej Turej, Kysuckom Novom Meste, Poprade, Prešove, Košiciach, Humennom a Snine. V Bratislave získali wifi routre s príslušenstvom napríklad SPŠ elektrotechnická Zochova a Gymnázium Bilíkova.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM