Iveta Hrabovská Rôzne

Posledný deň v škole: Deviataci so slzami v očiach!

Na celom Slovensku je 29. jún posledným školských dňom. Mnoho žiakov sa tešilo, no my sme navštívili triedu, v ktorej prevládal plač.

V Žiline sa nachádza 12 samostatných základných škôl a 6 spojených základných škôl s materskou školou. Posledný, deviaty ročník tento rok ukončilo spolu 680 žiakov. My sme sa boli pozrieť na ZŠ Vendelína Javorku v Žiline, kde bolo odovzdávanie vysvedčení spojené s kultúrnym vystúpením. Predstavili sa žiačky s umeleckým tancom a hrou na klavíri.

Slzy a plač[/color][/size]

Medzi deviatakmi, ktorí sa prišli rozlúčiť so svojimi učiteľmi, sa našli aj takí, ktorí sa neubránili slzám. „Bude mi smutno za spolužiakmi a za celou školou, za prežitých deväť rokov. Dúfam, že tie silné kamarátstva, ktoré sme mali, nám zostanú aj po škole. " povedala deviatačka ZŠ Martina Hrmelová. //"Mne prišlo ľúto za zážitkami, ktoré sme tu mali. Teším sa na strednú školu, no nie je to jednoduché odchádzať po deviatich rokoch niekam, kde skoro nikoho nebudeme poznať,“ //zveril sa nám deviatak Richard Musil.

Žiaci sa učia menej[/color][/si­ze]

Podľa slov riaditeľky školy sa deti učia menej.** „Je to možno aj tým, že každý už má počítač, internet a prevládajú médiá, ktoré im umožňujú získavať informácie iným spôsobom ako klasickým učením. Deti nechcú robiť domáce úlohy, ale na druhej strane majú omnoho širší záber získavania zdrojov ako len v škole,“** povedala Jana Čellárová, riaditeľka ZŠ Vendelína Javorku

O tom, že na ZŠ Vendelína Javorku je veľa úspešných žiakov, svedčia aj výborné výsledky na medzinárodných súťažiach.

Učenie aj cez leto: 8-ročné deti prijali na univerzitu. Viac [link=http://www­.zilina24.sk/clan­ky?extend.137588_U­cenie-aj-cez-leto:-8-rocne-deti-prijali-na-univerzitu]TU[/lin­k] Snaha sa cení: Jednotkári si užijú plávanie zadarmo! Viac [link=http://www­.zilina24.sk/clan­ky?extend.137579_Sna­ha-sa-ceni:-Jednotkari-si-uziju-plavanie-zadarmo!]TU[/link]

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM