Jaroslav Dodok Rôzne

Šestnásťročný Marek si vytvoril web, aby sa dostal do Kalifornie: Mojím snom je študovať v USA

Slovensko je moderná krajina, ale naše školstvo nie je najlepšie, učí nás veľa teórie a memorovania. Takže to je dôvod, prečo hľadám lepšie vzdelanie a nové skúsenosti. Píše Marek Dlugoš zo Starej Ľubovne.

Ilustračný obrázok k článku Šestnásťročný Marek si vytvoril web, aby sa dostal do Kalifornie: Mojím snom je študovať v USA
Foto: Jaroslav Dodok

Veľká túžba Mareka dostať sa do Ameriky viedla k tomu, že sa rozhodol vytvoriť si na internete unikátnu webovú stránku, na ktorej hľadá hostiteľskú rodinu pre budúci školský rok.

,,Bývam v malom meste na východe Slovenska s názvom Stará Ľubovňa. Myslím, že som aktívny, otvorený novým ľuďom a myšlienkam, som inteligentný a vždy optimistický mladý chalan. Od môjho detstva sa zaujímam o techniku a basketbal.Taktiež sa aktívne zaujímam o vzdelávanie sa a vylepšovanie mojich schopností a vedomostí," uviedol Marek Dlugoš na svojej internetovej stránke.

Pomoc hľadá na internete

Jeho hlavným cieľom a zároveň veľkým snom je stráviť školský rok na škole v Kalifornii, dostať sa k promóciam, získať certifikát a potom sa uchádzať o štipendium na dobrej univerzite. Chýba mu však ubytovanie počas štúdia, ktoré hľadá práve prostredníctvom internetu.

S hlavnou myšlienkou naplniť Marekovu túžbu, začali mnohí študenti a aj ostatní internetoví užívatelia zdielať jeho webovú stránku www.hostmeinca.com na sociálnych sietiach, či už ide o Facebook alebo Twitter. Príbeh Mareka Dlugoša budeme sledovať aj naďalej a veríme, že sa mu podarí splniť si svoj sen.

Student24/Jaroslav Dodok

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM