Kornel Kubík Rôzne

Skvelá príležitosť: Získajte skúsenosti v jednej z naj IT spoločností v strednej Európe

Sygic v spolupráci so start-upovou firmou Challengest dáva príležitosť talentovaným študentom zažiť deň plný inovácií v jednej z najrýchlejšie rastúcich IT spoločností v strednej Európe.

Hľadajú kreatívnych a inovatívnych ľudí

Sygic hľadá nové talenty prostredníctvom Challengestu, spoločnosti spájajúcej firmy a nadaných študentov. Na internetovej stránke challengest.com zverejnil svoj “Challenge” pre študentov, ktorí sú kreatívni a majú inovatívny nápad na tému “Prinášame život do máp”.

Innovation Day bol doteraz venovaný výhradne zamestnancom Sygicu. Októbrový Innovation Day je otvorený aj pre študentov zo Slovenska a Českej republiky.

Možno si vyberú aj budúcich kolegov

„Innovation Day vnímame ako obojstranne obohacujúcu príležitosť. Pre študentov je to možnosť prezentovať svoje schopnosti priamo v podmienkach firmy a spolupracovať s jej zamestnancami. Pre firmu možnosť získať nápady, neovplyvnené pohľadom zvnútra firmy. Zároveň je to spôsob, ako identifikovať talenty efektívnejšie ako štandardným spôsobom. Nevylučujeme, že si z nadaných študentov, ktorí s nami absolvujú Innovation Day, vyberieme aj budúcich kolegov,“ hovorí Soňa Sodoma Lacušková, HR Director spoločnosti Sygic.

Študenti najlepšie nápady rozpracujú na Innovation Day

Študenti sa do Challengu môžu zapojiť vypracovaním krátkeho projektu, v ktorom predstavia svoj inovatívny nápad na tému Bringing life to maps. Je na študentoch, či navrhnú marketingový projekt, inováciu v produktoch, alebo predstavia také riešenia, ktoré pozitívne ovplyvnia Sygic. Autori najzaujímavejších projektov budú pozvaní do Sygicu, kde spolu sozamestnancami rozpracujú svoj projekt na Innovation Day, ktorý sa uskutoční 24. a 25. októbra 2013.

Nie životopisy, ale talent a schopnosti mladých sú dôležité

„Poslaním Challengestu je umožniť študentom ukázať svoj talent a vášeň pred firmami a firmám ukázať talentovaných ľudí, ktorých schopnosti si spoločnosti môžu overiť na reálnych projektoch,“ hovorí jeden zo zakladateľov spoločnosti Challengest Andrej Winter.

„Životopisy mnohých kvalitných ľudí sa strácajú v kope s ďalšími a tí často nedostanú príležitosť ukázať svoje schopnosti. My v Challengeste veríme, že sa mladí nadaní ľudia vedia prezentovať najlepšie svojimi schopnosťami, a preto sme veľmi radi, že sa Sygic rozhodol ísť s nami do tejto aktivity a som presvedčený o tom, že spoločne nájdeme nové talenty, pre ktoré bude táto skúsenosť veľkou príležitosťou predviesť svoje najlepšie kvality,“ dodáva Andrej Winter.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM