Skvelá správa pre všetkých študentov so záujmom o žurnalistiku a prácu v médiách!

Ak hľadáte zaujímavú stáž zameranú na žurnalistiku, európske štúdiá a hovoríte perfektne po francúzsky pozrite si nasledovnú ponuku stáže vo francúzskom rádiu Eur@dioNantes! Takáto príležitosť sa tu nevidí každý deň...

Jaroslav Dodok
Ilustračný obrázok k článku Skvelá správa pre všetkých študentov so záujmom o žurnalistiku a prácu v médiách!
Foto: Jaroslav Dodok

Stáž v medzinárodnom tíme skúsených novinárov

Eur@dioNantes, európske rádio so sídlom vo francúzskom Nantes, pravidelne prináša informácie a zaujímavosti z diania v EÚ a je podporované Európskou Komisiou.

Ako stážista v Eur@dioNantes budete súčasťou mladého medzinárodného tímu a budete pod taktovkou skúsených francúzskych novinárov. Cieľom stáže je poskytnúť mladým účastníkom praktické skúsenosti a nový pohľad na spôsob podávania informácií z prostredia EÚ .

Mesačný príspevok je 436€!

Stáž začína 25. augusta 2014 a trvá do 24. februára 2015, mesačný príspevok je 436.05 EUR . Ako stážista budete môcť pracovať vo francúzskom Nantes, avšak každý mesiac budete pravidelne cestovať do Štrasburgu a reportovať priamo z plenárnych zasadnutí!

Pre koho je stáž určená? :

  • študent žurnalistiky, politických vied, európskych štúdií
  • záujem o dianie v EÚ
  • vysoká úroveň francúzskeho jazyka
  • bez vekového limitu
  • Deadline : ASAP

Ako sa prihlásiť na stáž?

V prípade záujmu je potrebné poslať prihlášku tu, dohodu pre stáž nájdete tu. Prihlášku a potrebnú dokumentáciu je potrebné zaslať priamo do Eur@dioNantes. Zmluva o stáži medzi vašou univerzitou a Eur@dioNantes má byť vyplnená a zaslaná ešte pred prijatím študenta na stáž.

Jednotlivé prihlášky pozorne ohodnotí team Eur@dioNantes, rozhodujúcimi kritériami budú znalosť francúzskeho jazyka, motivácia, predchádzajúce skúsenosti a znalosti. Vybraní kandidáti budú kontaktovaní telefonicky, finálne rozhodnutie bude odoslané poštou.

Pre viac info navštívte oficiálnu stránku ,tu

Student24/europ­skydialog.eu, autor fotografie: Jana Fintova