Šport

Slovenský lyžiar Matej Falat získal na 27. Svetovej zimnej univerziáde v španielskej Granade v alpskej kombinácii bronzovú medailu. Od striebra ho delila len jediná stotina a tesne pred ním skončil aj víťaz.

Ilustračný obrázok k článku Slovenský lyžiar Matej Falat získal na univerziáde bronz: Od striebra ho delila jedna stotina

V mrazivom počasí v Sierra Nevade dosiahol Falat v predpoludňajšej prvej časti 10. najrýchlejší čas, keď na priebežného lídra Taliana Michelangela Tentoriho stratil 1,57 sekundy.

V slalome však následne predviedol štvrtý najlepší výkon, ktorý ho katapultoval až na pódium. Za víťazným Sandrom Bonerom zo Švajčiarska zaostal v súčte super-G a slalomového kola o 36 stotín sekundy, pričom iba jedna stotina ho delila od strieborného Giulia Boscu z Talianska.

Falat vybojoval pre Slovensko druhú medailu v granadskej časti SZU, o tú prvú sa postarali v sobotu tanečníci na ľade Federica Testová a Lukáš Csölley.