Jaroslav Dodok Rôzne

Študenti prezentujú ázijskú aj slovenskú kuchyňu, pripravujú i miešané drinky

Prievidza - Študenti Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Prievidzi v štvrtok 26. apríla otvorili už tradične Gastrodni, ktoré sa dnes ukončia. Počas týchto dvoch dní mali možnosť zúčastnení ochutnať rôzne jedlá a špeciality. My sme na tomto p

Hlavným cieľom podujatia s názvom Gastrodni 2012 je ukážka nových trendov v oblasti gastronómie, ktoré prezentujú žiaci svojim pedagógom, ale aj ostatným študentom.

[blockquote]**„ Rodičia majú na našej škole deti , ale aj vnúčikov a práve preto by sa mali prísť pozrieť na zručnosti , ktoré počas troch, štyroch, piatich rokov rokov nadobudli. **Na našej škole máme aj dvadsať ročných študentov, ktorí študujú 5 ročný odbor hotelová akadémia. “ odpovedal na otázku Prečo by mali prísť ľudia na Gastrodni 2012? riaditeľ SOŠ OaS v Prievidzi PaedDr. Štefan Gaman. [/blockquote]

**Ľudia, žiaci základných škôl, študenti stredných a vysokých škôl, pedagógovia ale aj široká verejnosť majú možnosť ochutnať jedná ázijskej, slovenskej ale aj talianskej kuchyne, kebabu, ochutnať miešané drinky, zákusky alebo potešiť svoje oči ukážkovou výzdobou stolov. **

Rovnako sú zastúpené odbory kaderníčka, vizážistka, kozmetička a neodmysliteľnou súčasťou je aj sprievodný program, v tomto roku sú to klauni, spevácke vystúpenie a veľa ďalších.

V minulom ročníku navštívilo toto podujatie za dva dni až 10 000 ľudí.

Tento počet pochádza z kamerových záznamov.

„ Už pri vstupe som cítila príjemnú atmosféru, bola som milo prekvapená tým, čo moji rovesníci dokážu. Najviac ma zaujala ázijská kuchyňa, kde bolo výborné jedlo. “ pochvaľuje si zážitok Monika z prievidzského gymnázia.

„ Zmyslom podujatia nie je ani tak chvála , ale skúsenosti žiakov. Málokto vie, že sme najväčšou strednou školou na Slovensku a máme žiakov zamestnaných po hoteloch nielen od Tatier k Dunaju ale aj po celej Európe. Práve títo žiaci donesú zo sveta k nám nové trendy, ktoré mi potom učíme. Hlavným prvkom je ukážka a nielen z gastronómie, ale aj zo všetkých 19 odborov, ktoré na škole učíme. “ riaditeľ Štefan Gaman.

Podujatie Gastrodni sa každoročne organizuje až po zaslaní prihlášok na stredné školy, čo veľké množstvo žiakov ľutuje. Napriek tomu sa každoročne na jeseň organizuje deň tvorených dverí, kde si môžu žiaci nájsť odbor, ktorý chcú ísť študovať.

Richard Perniš

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM