Jaroslav Dodok Rôzne

Súťaž pre stredoškolákov na podporu čítania

Vráťme knihy do škôl je názov prvého ročníka čitateľskej súťaže pre študentov stredných škôl, ktorú pripravil Bratislavský samosprávny kraj (BSK) v spolupráci s čitateľským internetovým portálom ABC shop a knižným vydavateľstvom Ikar.

Projekt dnes vyhodnotili na Gymnáziu na Vazovovej ul. v Bratislave. Do súťaže s leitmotívom Čítaj a vyhraj sa zapojilo takmer 700 študentov stredných škôl z celého Slovenska. Len v Bratislavskom kraji to bolo 21 škôl, z ktorých prišlo do súťaže 212 príspevkov. Súťažné pravidlá boli jednoduché. Stačilo si prečítať ľubovoľne zvolenú knihu, urobiť z nej opis a zaslať prostredníctvom internetu na súťažnú adresu. Vecnými cenami odmenili 20 najlepších prác.

Podľa predsedu BSK Pavla Freša mala súťaž veľmi široký ohlas a prispela k rozvoju čitateľskej gramotnosti medzi stredoškolskou mládežou. „Svojím spôsobom ide o spojenie klasického čítania kníh s komunikáciou na sociálnych sieťach. Spoločnosť sa nachádza na pol ceste medzi štandardným čítaním knižiek a komunikáciou prostredníctvom webových portálov. Súťaž prispela aj k tomu, aby si obe komunikačné médiá navzájom nekonkurovali, ale naopak, spolupracovali,“ uviedol okrem iného Frešo.

Zdroj: TASR

Tento článok vám prinášame v rámci seriálu: Marec – mesiac knihy. Pridávať budeme aj ďalšie zaujímavé články na túto tému. Pozrite si aj rozhovor o Biznis knižnici: http://www.student24.sk/clanky?…

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM