Kornel Kubík Rôzne

Takéto fotky na facebook nedávajte: Luciu (23) za ne odsúdili na dva roky!

Mladučká Lucia (23) si poriadne zavarila svojou aktivitou na facebooku. Na svojom profile mala aj fotografiu s nápisom teroristickej neonacistickej skupiny!

Ilustračný obrázok k článku Takéto fotky na facebook nedávajte: Luciu (23) za ne odsúdili na dva roky!
Zdroj: Webnoviny.sk

Podmienečný trest dva roky za zločin rozširovania extrémistických materiálov a prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia uložil v piatok Okresný súd v Banskej Bystrici pre Luciu Lamperovú (23) z Ľubietovej.

Lucia na internete zverejnila extrémistické materiály a fotografie s rasistickým podtónom. Rozsudok je právoplatný, pretože Lamperová sa priznala a s prokurátorom uzavrela dohodu o vine a treste, ktorú súd schválil.

Lamperová v rámci portálu facebook uverejnila fotografiu, na ktorej sú symboly ako vlčí hák, odal rúna a tyr rúna. Podľa odborníka na históriu 2. svetovej vojny symboly patria medzi extrémistické materiály. Na fotografii je i nápis Combat 18 Slovakia, ktorý predstavuje teroristickú neonacistickú skupinu s pôsobnosťou aj na Slovensku.

Lamperová priznala aj zverejnenie troch fotografií, ktoré svojím obsahom majú rasistický podtón. Je na nich i vyjadrenie, že „Kristus má so Židmi nevysporiadané účty a Hitler Rómom sľubuje, že budú ubytovaní v koncentračných táboroch“.

Odporúčame: Úžasný čin tínedžera: Vďaka šikovnosti nakúpil za 5 centov košíky plné jedla pre chudobných

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM