Nicole Regecová Rozhovor

Akčná zvolenská kaderníčka v ROZHOVORE: Chodím na strelnicu, jazdím na motorke a trénujem box!

Karin je na prvý pohľad kaderníčka ako každá iná. Zvolenčanka so šikovnými rukami nám prezradila nielen kuriózne zážitky z práce či najnovšie trendy. Keď sa s ňou rozprávate dlhšie, zistíte, že adrenalín má v krvi...

Ilustračný obrázok k článku Akčná zvolenská kaderníčka v ROZHOVORE: Chodím na strelnicu, jazdím na motorke a trénujem box!
Zdroj: Archív Karin Kováčová

Karin Kováčová (43) pracuje ako kaderníčka, kozmetička, vizážistka a manikérka už 20 rokov. Pripomína, že už od detstva to bolo jej hobby. Svoju prácu miluje a teší sa, že na pracovisku vznikajú akési rodinné vzťahy. Klientky sa vraj objednávajú často krát naraz a spravia si spolu relaxačný deň.

Strihanie katanou

Zákazníčky niekedy vraj prídu za Karin aj s nejakou špecifickou požiadavkou. No v takýchto prípadoch má jasno: „Ak má klientka nejakú predstavu, ktorá je nesplniteľná alebo by jej nejakým spôsobom mohla zničiť vlasy, všetko jej vysvetlím, odhovorím ju, či to jednoducho nespravím.“ Kaderníčka vždy najprv zákazníčkam predstaví vlastný návrh a následne hľadajú spoločnú reč.

Karin popisuje aj najnovšie trendy účesov: „Čo sa týka žien, ide do popredia ležérnosť vo vlnách. Nie tie pevné romantické vlny. A čo sa týka pánskych účesov, teraz funguje takzvaný gentleman štýl a precíznosť strihu. Páči sa mi, že konečne sa začína venovať viac aj týmto pánskym účesom. Už to nie je len o základnom type.“ U mužov sa vraj vďaka novým trendom dokáže daný klient lepšie osobnostne vystihnúť.

Občas sa pri práci objavia aj kuriózne zážitky.„Mám klientku, na ktorej vždy skúšam niečo nové – napríklad strihanie horúcou britvou. Minule mi poslala video, že videla už aj strihanie katanou, tak sa teší, že kedy to vyskúšame,“ smeje sa kaderníčka. Pritom zdôrazňuje, že každá zákazníčka je pre ňu naozaj jedinečná.

Box či motorka

Jej spôsoby relaxu by mnohí asi nečakali. „K boxu som sa dostala tak, že som bola v Thajsku. Tam ma známy oslovil, či nechcem vyskúšať thajský box, že by som sa na to hodila,“ opisuje zážitok. No na dovolenke to už nestihla, ale keď sa vrátila na Slovensko, oslovil ju vo fitku jej terajší tréner boxu Miroslav Kašinský. „Spýtal sa, či som nerozmýšľala nad thajským boxom. Vtedy som si povedala, že keď sa to stalo v priebehu dvoch týždňov, tak to asi nie je náhoda,“ dopĺňa Karin.

Prvý tréning thai boxu ju úplne pohltil. Kaderníčke sa páči, že ide o spojenie tela aj ducha. Keď trénuje, musí sa plne sústrediť a nedokáže vraj myslieť na nič iné. Dokonca doma trénuje spoločne so svojim partnerom, ktorý kedysi cvičil MMA. A aby bojové umenia ostali v rodine, aj najstarší syn chodí na capoeiru.

V otázke, či niektorí ľudia nemajú obavy, keď sa dozvedia, čo vo voľnom čase kaderníčka robí, má Karin jasno: "Moje klientky aj okolie ma už poznajú. Už ich to vôbec neprekvapuje. Jednoducho žijem adrenalínovo, aj keď pre mňa to až také adrenalínové nie je. Chodím na strelnicu, jazdím na motorke a trénujem box. Každé z týchto hobby je o tom, že si prečistím hlavu, lebo sa v danej chvíli venujem len jednej činnosti.

Čítajte viac:

Náčelník zvolenskej mestskej polície v ROZHOVORE: Svoju prácu považujem za poslanie

Mexickí návštevníci Zvolena v ROZHOVORE: Máte najkrajšie ženy, ale čo nás nemilo prekvapilo?

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
======= >>>>>>> c6e424c361d8f27037ade60c6234148f30c95479