Jaroslav Dodok Ostatné

Slovenské Oskary odovzdajú na galavečeri inovatívnych nápadov

Štyri inovatívne firmy zo Slovenska pôjdu vďaka Startup Awards.SK zbierať skúsenosti do svetových centier podnikania.

Ilustračný obrázok k článku Slovenské Oskary odovzdajú na galavečeri inovatívnych nápadov
Foto: Jaroslav Dodok

Mladé firmy, ktoré sa neboja inovovať a usilovne napĺňať svoje vízie vyberú na druhom ročníku Startup Awards.SK už túto sobotu. Podujatie organizuje spoločnosť Neulogy v spolupráci s KPMG Slovensko a Západoslovenskou energetikou. Cieľom je oceniť a vyzdvihnúť myšlienky inovatívneho podnikania na Slovensku.

Víťazi štyroch kategórií Digital, Science, Aart a Society získajú cestu do svetových centier inovácii ako Tel Aviv v Izraeli, či Silicon Valley v USA. Práve tu budú môcť získať novú perspektívu na svoj produkt či technológiu, partnerov, a investorov. Nemenej zaujímavá je aj podpora a ponuka poradenských služieb od Neulogy, KPMG a ďalších partnerov pre úspešný vstup na globálny trh a ďalší rozvoj podnikania.

Slovenské „Oskary“ inovatívneho priemyslu sa budú odovzdávať počas galavečera dnes (v sobotu) 24. novembra 2012 v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava o 18:30. V rámci programu podujatia sa účastníci môžu tešiť na atraktívne prezentácie finalistov ako aj na večernú prednášku Yankiho Margalita, šéfa izraelského vesmírneho programu.

Podujatia sa, okrem iných, zúčastní primátor mesta Bratislava Milan Ftáčnik, rektori univerzít, veľvyslanci, top manažéri, podnikatelia a investori zo Slovenska i zahraničia. Druhý ročník ocenení Startup Awards.SK podporujú ambasády štátu Izrael či Spojených štátov amerických, Zastúpenie Európskej komisie, British Council, firmy Google a ESET, ako aj americký inovačný inkubátor Plug and Play.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie