Eva Viestová Ostatné

Na veľtrhu práce ponúknu zamestnávatelia viac ako 10 000 pracovných miest

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny pre Vás už po tretí raz pripravuje najväčší veľtrh pracovných príležitostí na Slovensku Veľtrh práce - Job Expo 2013. Tento krát aj v spojení s XV. Medzinárodnou burzou práce a XXI. ročníkom výstavy Mladý tvorca.

Ilustračný obrázok k článku Na veľtrhu práce ponúknu zamestnávatelia viac ako 10 000 pracovných miest
Foto: Jaroslav Dodok

JOBEXPO 2013 sa uskutoční v dňoch 18. – 19. apríla 2013 v priestoroch výstaviska Agrokomplex v Nitre, pod záštitou predsedu vlády SR, Roberta Fica, a ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera.

K dispozícii bude viac ako 10 000 pracovných miest

Na výstavnej ploche vyše 11 000 m2 ponúknu návštevníkom vyše 10.000 pracovných miest zamestnávatelia zo Slovenska aj zahraničia, spoločnosti ponúkajúce vzdelávanie, prípravu pre trh práce, kariérne poradenstvo, sprostredkovateľské agentúry, partneri siete EURES, ako aj európske inštitúcie, poskytujúce občanom poradenstvo a pomoc v širokom rozsahu od štúdia a prípravy na povolanie až po získanie zamestnania.

Priamo na podujatí bude možné absolvovať pracovný pohovor a dohodnúť si nástup do zamestnania. Vstup pre návštevníkov veľtrhu je tak ako aj v predchádzajúcich rokoch zdarma a jeho súčasťou bude takisto aj bohatý sprievodný program.

Uchádzači si budú môcť otestovať svoje zručnosti

Na veľtrhu JOBEXPO 2013 si budú môcť návštevníci bezplatne otestovať svoje jazykové, počítačové a profesijné kvalifikačné predpoklady a zúčastniť sa prezentačných aktivít, seminárov a workshopov zameraných na témy: čo je najdôležitejšie pre získanie práce, ako osobnosť predurčuje voľbu povolania, ako zistiť svoje najvýraznejšie kvality, ako sa správne pripraviť na prijímací pohovor, ako správne napísať žiadosť o prijatie do zamestnania, motivačný list a životopis, ako uspieť na pracovnom pohovore, podnikanie ako alternatíva zamestnania, riešenie nezamestnanosti samozamestnaním, ako rozvíjať a riadiť vlastnú kariéru, ako si nájsť prácu v Európe, prepojenie škôl a trhu práce, očakávania škôl a možnosti zamestnávateľov.

Súčasťou bude aj konferencia s premiérom a ministrami

Súčasťou veľtrhu JOBEXPO 2013 bude aj odborná panelová konferencia o trhu práce za účasti premiéra Roberta Fica, ministra práce, sociálnych vecí a rodiny, Jána Richtera, ministra hospodárstva Tomáša Malatinského, ministra pôdohospodárstva Ľubomíra Jahnátka, ministra školstva vedy, výskumu a športu Dušana Čaploviča László Andora, komisára EK pre zamestnanosť a ďalších významných osobností politického a ekonomického života.

Hlavnými témami konferencie budú podnikateľské prostredie a tvorba pracovných miest, prechod zo školy na trh práce, legislatívna podpora zamestnanosti a sociálna zodpovednosť podnikov na trhu práce.

Viac informácií o veľtrhu práce JOBEXPO 2013 nájdete aj na http://jobexpo.sk/sk/

info: ÚPSVR Revúca a Rožňava

foto:ilustračné tasr

JOBEXPO 2013 pozvánka
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie