Jakub Forgács Ostatné Ostatné

Úspešný herec aj hokejisti z tímu baranov: Pozrite, kto všetko dral lavice na bystrickom gymnáziu

Športové gymnázium v Banskej Bystrici vychovalo mnoho absolventov, medzi nimi aj známe tváre. Lavice tam totiž drali nielen známe mená, ktoré sa uchytili ako úspešní športovci.

Ilustračný obrázok k článku Úspešný herec aj hokejisti z tímu baranov: Pozrite, kto všetko dral lavice na bystrickom gymnáziu
Zdroj: TASR

Hovorí sa, že škola je dobrá vtedy, keď sa môže pochváliť svojimi absolventmi. Medzi také školy sa nepochybne radí aj Športové gymnázium v Banskej Bystrici. V priebehu svojej histórie jej brány opustilo mnoho absolventov, medzi ktorými nechýbali ani zvučné mená. Určite vám budú mnohé dobre známe.

Hudobník aj úspešný herec

Lavice banskobystrického Športového gymnázia drel Dominik Sabov, člen punck rockovej kapely Rock Reunion či Stanislava Pondelová, hovorkyňa Slovenskej pošty. Nikomu tiež snáď netreba predstavovať herca Jána Koleníka, ktorý tu predtým, ako nastúpil na VŠMU, navštevoval klasickú gymnaziálnu triedu so zameraním na štúdium jazykov.

Škola sa však, prirodzene, môže pochváliť aj množstvom absolventov, z ktorých vyrástli známi športovci. Martina Hrašnová, patrí medzi najväčšie talenty v hode kladivom. Viacerí úspešní športovci z tejto školy sa tiež môžu pochváliť splnením limitov na OH v Riu de Janeiro. Patria medzi nich Mária Gáliková (20 km chôdza), Martina Hrašnová (kladivo), Martin Tišťan a Dušan Majdán (obaja 50 km chôdza).

Hráči baranov či olympijskí reprezentanti

Ďalšia absolventka školy, karatistka Viktória Semaníková, má na svojom konte množstvo cenných medailí z rôznych svetových a európskych podujatí a v súčasnosti vlastní medzinárodnú rozhodcovskú licenciu v karate. Na Športovom gymnáziu absolvoval aj Michal Ďuriš, futbalista FC Viktoria Plzeň a školu tiež navštevoval, hoci ju nedokončil, aj Marek Hamšík z SSC Neapol. Obaja sú aj členmi reprezentačného futbalového mužstva, ktoré sa prebojovalo do záverečného turnaja ME vo futbale vo Francúzsku.

Mená ako Patrik Lamper, Tomáš Matoušek, Mário Lunter, Andrej Košarišťan, Martin Ambroz či Rastislav Gašpar asi netreba predstavovať žiadnemu fanúšikovi banskobystrických baranov. Bývalí študenti školy a súčastní hráči tímu HC´05 iClinic Banská Bystrica sa aktuálne prebojovali do semifinále play off Tipsport ligy.

Za zmienku tiež stojí absolvent Michal Malák, ktorý reprezentoval v behu na lyžiach na ZOH 2006 v Turíne a 2010 vo Vancouveri a v súčasnosti je podpredsedom Bežeckého úseku Slovenskej lyžiarskej asociácie. Ivan Heimschild zase reprezentoval v zjazdovom lyžovaní na ZOH 2006 v Turíne a teraz predsedá komisii alpského univerzitného lyžovania Slovenskej asociácie univerzitného športu.

Čítajte tiež:

Zo školákov sa stali známi ľudia: Aha, kto kedysi dral lavice na bystrickom gymnáziu!

Kedysi drali školské lavice, dnes patria medzi zvučné mená: Takéto známe tváre študovali na bystrickom gymnáziu!

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie