Marcel Mojžiš Kultúra

Pohoda začala vyťahovať esá: Festival odtajnil prvé veľké mená!

Vari najznámejší slovenský festival Pohoda zverejnil prvé tri veľké mená, ktoré zahrajú budúci rok na trenčianskom letisku. A máme sa na čo tešiť. V lete príde Nick Cave, ale aj známa gitarová vypalovačka Kaiser Chiefs či elektrogénius Amon Tobin.

Ilustračný obrázok k článku Pohoda začala vyťahovať esá: Festival odtajnil prvé veľké mená!
Foto: Peter Dóža

Organizátori festivalu Pohoda vytiahli z rukáva prvé esá. V pondelok ráno zverejnili tri veľké mená, ktoré by mali ľudí nalákať vyraziť v lete na trenčianske letisko. Na svoje si prídu priaznivci gitár, ale aj elektroniky.

Do Trenčína príde Nick Cave

Na Pohode vystúpi austrálska alternatívna ikona Nick Cave aj so skupinou The Bad Seeds. Ten zaručene bude patriť k hlavným ťahákom sedemnásteho ročníka Pohody. „Potvrdenie takých zásadných mien hudobnej scény, ako Nick Cave, je pre nás sviatkom, jeho výlety mimo alternatívneho sveta a do iných druhov umenia sú v niečom podobné charakteru nášho festivalu. Nick Cave patrí bez zveličovania k najdôležitejším postavám histórie rockovej hudby. Len málokto dokáže rovnako dobre zložiť silné balady a zasnené pesničky a zároveň punkové vypalovačky a drsne temné skladby,“ povedal hovorca festivalu Mário Gešvantner.

Veľká britská gitarovka

Na letisku už tradične uvidíme typickú britskú gitarovku. Budúci rok tento žáner zastúpia Kaiser Chiefs. Ľudia sa tak budú môcť až do úplného vysilenia vyblázniť na dobre fungujúcich indie vypaľovačkách. Kapela z anglického Leedsu patrí tomu najlepšiemu zo súčasných gitaroviek. Na scéne fungujú už od roku 1996, v roku 2005 vydávajú prelomovú nahrávku Employment, ovplyvnenú new wave a punk rockom. Nielenže ju vychválili kritici, ale dostala sa až na druhé miesto v britskej hitparáde. Kapela získala tri sošky Brit Awards, NME Award a aj nomináciu na prestížnu Mercury Prize. Nasledujúci album Yours Truly, Angry Mob sa vyšplhal na čelo britského rebríčka, rovnako ako skladba Ruby medzi singlami.

Elektrogénius Amon Tobin

Experimentátor, vizionár, génius. Len niekoľko z prívlastkov, ktoré sa často spájajú s menom brazílskeho producenta Amona Tobina, v súčasnosti jedného z najzásadnejších hudobníkov nielen elektronickej scény. Vedúca postava rešpektovaného vydavateľstva Ninja Tune vydala za 15 rokov osem autorských albumov (prvý ešte pod pseudonymom Cujo), z ktorých každý nejakým spôsobom šokoval. „Na Pohode vystúpi so svojím alter egom – DJ setom Two Fingers, s ktorým v októbri vydal album Stunt Rhytms. Jeho DJ-ský set bude určite sviatkom pre milovníkov kvalitnej elektroniky a hudobného novátorstva,“ dodal M. Gešvantner.

Pohoda zverejnila prvé veľké mená
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM