Spevák skupiny ENS je hudobník telom, dušou i menom

Marek Muzika, to je meno 20-ročného chalana pochádzajúceho z Vrábeľ. Marek dostal do daru nádherné priezvisko, ktoré mu určilo jeho životnú cestu za splnením jeho snov.

Jaroslav Dodok Rozhovor
Jaroslav Dodok Rozhovor

Spevák skupiny ENS je hudobník telom, dušou i menom

Marek Muzika, to je meno 20-ročného chalana pochádzajúceho z Vrábeľ. Marek dostal do daru nádherné priezvisko, ktoré mu určilo jeho životnú cestu za splnením jeho snov.

Hudbe sa venuje už viac ako 10 rokov a je to vidno na jeho doterajších úspechoch. Za ten čas stihol pôsobiť vo viacerých slovenských kapelách. Momentálne jeho meno môžeme postrehnúť ako meno speváka v pop rockovej kapele s názvom ENS pochádzajúcej z Vrábeľ.

**Máš zaujímavé meno, ako naň reagujú ľudia, s ktorými sa stretávaš? **

Ľudí to prekvapuje. Myslím si však, že s mojim priezviskom by bola hanba, ak by som nebol hudobník.

**Kedy si chytil do rúk gitaru a rozhodol sa pre hudbu? **

K hudbe som sa dostal, keď som mal 10 rokov, ale sníval som o tom už od malička, že raz budem spevák a gitarista. Rodičia mi kúpili prvú akustickú gitaru a prihlásil som sa na umeleckú školu Imricha Godina Vo Vrábľoch. Po dvoch rokoch som so štúdiom skončil a ďalej som cvičil len doma. V 14-tich rokoch prišla prvá kapela, koncerty, potom druhá kapela a teraz ENS.

Marek, ako som už spomínala, pôsobíš aj v slovenskej kapele ENS. Predstav nám ju bližšie.

ENS je Slovenská pop rocková kapela, v ktorej môžete počuť aj prvky elektroniky. V tejto dobe pripravujeme nové CD, ktoré bude niesť názov ENS&Friends, čiže ENS a priatelia. Tento názov sme vybrali pretože na CD sa bude podieľať aj niekoľko iných hudobníkov, našich kamarátov. ´

[blockquote]Naša kapela má 4 členov: to som ja – gitara a spev, Ľuboš Korčok – zakladateľ kapely, výborný gitarista Martin Ballay – basgitarista a náš známy bubeník Michal Chrenko. [/blockquote]
Určite ste zažili s kapelou veľa zaujímavých zážitkov, prezraď nám niečo.

Zážitkov bolo veľmi veľa a môžem povedať, že každý koncert, či každé vystúpenie je zážitok a každý tento zážitok je najlepší. Nerozdeľujem či zlý alebo dobrý, pretože podľa mňa boli všetky super.

A na čo si najradšej spomínaš? Tak napríklad nahrávanie singlu Budík v Slovenskom rozhlase. To bol celý deň tvrdej práce ale aj veľa zábavy.

[blockquote]Ktorú pesničku z vašej tvorby máš najradšej?

Momentálne sa mi od nás najviac páči pesnička ,,Skúsim", pretože má dosť výrazný refrén. Je to výborná skladba na koncert,y pretože pri nej sa najviac odviažem a užívam si koncert.[/bloc­kquote]

Ako je to s kapelou a koncertmi?

Najbližšie hráme u nás doma vo Vrábľoch na otvorení nového námestia. Ďalej v Čechách v Zlíne. V Nitre to bude Majáles a Superstar Nitrianskych univerzít. Na leto sa chystáme na niektoré menšie festivaly a koncerty.

Marek sa chce presadiť nielen ako hudobník, ale aj ako človek, čo v živote niečo dokáže. Nedávno vytvoril web stránku pre mladé kapely a hudobníkov na Slovensku – www.music-zone.eu .

Marek, predstav nám ju.

Hudobný portál www.music-zone.eu je portál pre mladé kapely, ktoré sa nemajú kde prezentovať. Portál ponúka priestor na prezentáciu. Kapely si môžu pridať promo článok, tlačovú správu, novinky a informácie o nich. Portál music-zone.eu združuje komunitu mladých Slovenských hudobníkov.

Čo ta viedlo k vytvoreniu tejto stránky?

Portál som vytvoril pre mladé kapely. Keď som ja začínal s hudbou, nemal som sa kde prezentovať a bolo ťažké sa niekde presadiť. Náš hudobný portál odprezentuje každú kapelu, či už začínajúcu alebo profesionálnu. A keďže tvorím webové stránky a chcel som vytvoriť nejaký veľký projekt, tak vznikol práve tento nápad vytvoriť hudobný portál pre mladé kapely.

Čoho sa v živote držíš? Nejaké životné motto?

Keďže som lenivec tak moje motto znie: „Čo môžeš urobiť dnes, odlož na pozajtra a získaš tak 2 dni voľna."

Michaela Ertlová, ddk

ens
3
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Magazín