Jakub Forgács Ostatné

Stredoškoláci, na ktorých môže byť Bystrica hrdá: Skončí im vyučovanie a pre dobro veci do rúk berú lopaty!

Väčšina mladých Bystričanov po škole uteká domov či von za kamarátmi. Pod Urpínom sa však nájdu aj takí, ktorí neváhajú a do rúk vezmú rýle či lopaty, aby išli pomáhať... Zadarmo!

Ilustračný obrázok k článku Stredoškoláci, na ktorých môže byť Bystrica hrdá: Skončí im vyučovanie a pre dobro veci do rúk berú lopaty!
Zdroj: Dnes24.sk

Stredoškolskí študenti, na ktorých môžeme byť v meste pod Urpínom pyšní. V Banskej Bystrici pomáhajú ako aktívni dobrovoľníci vo svojom voľnom čase po vyučovaní.

Nie je to prvýkrát, čo sa študenti zo Strednej odbornej školy Pod Bánošom rozhodli priložiť ruku k dielu a pomôcť dobrej veci. Ich spolupráca s Banskobystrickým okrášľovacím spolkom začala začiatkom tohto roka, keď usilovne očistili hrdzavé zábradlie v nebezpečnej križovatke na Ďumbierskej ulici a potom ho spolu s dobrovoľníkmi namaľovali.

Ich aktivity pokračujú aj v rámci komunitného projektu EKO Fončorda, ktorý sa realizuje už niekoľko mesiacov v Komunitnom centre na Fončorde a ktorého koordinátorkami sú Silvia Žabková, Diana Vigašová a Jana Mojšová, tiež aktívne Banskobystričanky.

Študenti sa zúčastnili v rámci spomínaného projektu dobrovoľníckej akcie maľovania paliet, z ktorých vznikne paletový nábytok, ktorý bude slúžiť všetkým. Práca ich rozhodne neodradila a pomôcť prišli znova. V pondelok poriadne zamakali a pomohli s výkopovými prácami, ktoré sú potrebné k záhradnej úprave terénu v rámci projektu. Chlapci neváhali zobrať čakany, lopaty a rýle a usilovne kopať podľa pokynov odborníkov.

Dobrovoľníckych aktivít sa študenti zúčastňujú výlučne po vyučovaní alebo po praxi, čiže ulievanie z ich strany rozhodne nehrozí. Práca pre komunitu ich podľa ich vlastných slov baví a radi sa podobných akcií zúčastnia aj v budúcnosti. Pozitívnym príkladom im ide samotné vedenie školy a vychovávateľky, ktoré majú študentov na starosti v hodinách po vyučovaní. Do aktivít ich prihlasuje pani vychovávateľka Donovalová, ktorá si rozhodne zaslúži obdiv všetkých nás za to, ako so študentmi pozitívne pracuje.

Čítajte tiež:

Takto sa v Bystrici rodí komunitná obývačka: Do výroby nábytku sa pustili dvojročný chlapec aj sedemdesiatni­ci FOTO

Foto: Komunitné centrum Fončorda

FOTO: Bystrickí študenti pomáhajú po vyučovaní... Zadarmo!
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie