Jaroslav Dodok Univerzity

STU vybuduje v Trnave vedecký park za 42 miliónov eur

Vedecký park by mali postaviť do konca júna 2015 a zaplatia ho z eurofondov v rámci Operačného programu Výskum a vývoj. Campus MTF STU – Cambo vyrastie za viac ako 42 miliónov eur v priestoroch Materiálovotechnologickej fakulty STU v Trnave, informovalo tlačové oddelenie ministerstva školstva.

Ilustračný obrázok k článku STU vybuduje v Trnave vedecký park za 42 miliónov eur
Foto: Jaroslav Dodok

Zo štátneho rozpočtu pritom pôjde 4,2 milióna eur a samotná vysoká škola zaplatí päťpercentnú spoluúčasť vo výške asi 2,1 milióna eur.

Zmluvu o poskytnutí nenávratného finančného príspevku dnes na pôde ministerstva školstva podpísal šéf rezortu školstva, vedy, výskumu a športu Dušan Čaplovič a rektor STU v Bratislave Robert Redhammer spolu s dekanom Materiálovotechno­logickej fakulty STU Oliverom Moravčíkom.

„Existencia vedeckého parku prinesie vybudovanie novej vedeckej infraštruktúry na svetovej úrovni zameranej na výskumné oblasti materiálového inžinierstva, iónových a plazmových technológií, ako aj automatizácie a informatizácie priemyselných procesov,“ uviedlo ministerstvo. Zamestnávať by mal podľa jeho slov špičkových odborníkov v oblasti materiálového inžinierstva a podporiť tiež transfer technológií a poznatkov do praxe v podobe transferu know-how, start–up či spin-off.

„Prispeje nielen ku skvalitneniu vzdelávania mladých ľudí na univerzite, ale zároveň aj k zvýšeniu konkurencieschop­nosti Slovenskej republiky,“ informovalo ministerstvo.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM