Monika Vengrínová Zábava

Autor šťastného videa z Tatier nakrútil v Tatranskej Lomnici unikát: VIDEO, z ktorého ostanete paf!

Len minulý týždeň spustil Youtube dlho očakávanú podporu videa s 360 stupňovým pohľadom a nadšenec z Tatier, autor tatranského videa „Happy we are from High Tatras“, nakrútil prvé unikátne video z lyžovačky v Tatranskej Lomnici. Pri videu mate pocit, akoby ste boli priami účastníci deja.

Ilustračný obrázok k článku Autor šťastného videa z Tatier nakrútil v Tatranskej Lomnici unikát: VIDEO, z ktorého ostanete paf!
Zdroj: Dnes24.sk

Video si môžete prezrieť na klasickom počítači, ale ešte zaujímavejšie je to pri prezeraní na mobilnom telefóne či tablete. Užívateľ aplikácie si môže pozrieť 360 stupňový pohľad na tatranské lyžiarske stredisko, aký doteraz ešte nikde nebol zverejnený. Vďaka polohovému senzoru na určenie uhla v mobilných zariadeniach sa obraz prispôsobí pohľadu. Aký uhol pohľadu si na mobile alebo zariadení podporujúcom spomínanú službu zvolíte, je len na vás. Video prináša jedinečné zábery na tatranskú lyžovačku v Lomnickom sedle či výhľady zo Skalnatého plesa na okolitú prírodu.

Video je snímané súčasne na 6 kamier s ultra širokým uhlom záberu, ktoré zabezpečujú nasnímanie reality v rozsahu 360 stupňov vo vertikálnej aj horizontálnej osi, takže vám už naozaj nič neunikne. Jednotlivé pohľady sú v postprodukčných programoch spojené do celku, v ktorom sa divák môže interaktívne pohybovať len za pomoci myší a webového prehliadača. Pri prezeraní videa na mobile, tablete alebo virtuálnych okuliaroch je otáčanie automatické. Takéto snímanie tiež umožňuje úplné nový spôsob práce s video materiálom a možno práve toto je budúcnosť internetu či televízie.

360 stupňové video „High Tatras 360“ s ďalšími funkciami uhla pohľadu"
https://eyes.kolor.com/…763263f303d3

aplikáci& do mobilu a tabletu „Kolor Eyes 360° video player“:
https://play.google.com/…apps/details?…

Video, pri ktorom máte pocit, akoby ste boli priamymi účastníkmi
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie