Jaroslav Dodok Rôzne

Google uľahčuje ľuďom život 14 rokov

Google oslavuje 14. narodeniny. Ľudia, ktorí "gúglia" informácie z celého sveta, oslavujú spolu s ním.

Internetový vyhľadávač Google oslavuje 14. narodeniny. Vytvoril ho Larry Page a Sergej Brin na stanfordskej univerzite.

Google robí v informáciach poriadok, aby široká verejnosť našla na internete to, čo hľadá. Fakt, že je každodennou súčasťou života, dokazuje aj výraz „vygúgliť“, namiesto „pozriem si to na internete“.

Úspech internetovému gigantovi zabezpečil algoritmus zvaný PageRank, pomenovaný po Larrym Pageovi. PageRank priraďuje výsledkom vyhľadávania dôležitosť podľa množstva odkazov, ktoré na ne smerujú a dôležitosti stránok, ktoré na ne odkazujú.

Tento algoritmus je neustále vylepšovaný, aby sa zabránilo umelému zvyšovaniu poradia stránok vo výsledkoch vyhľadávania.

**Portfólio spoločnosti Google sa za 14 rokov od spustenia vyhľadávača rozrástlo na desiatky produktov. **Medzi najznámejšie patrí operačný systém Android, internetový prehliadač Google Chrome, operačný systém Google Chrome, internetové služby ako Gmail, Google Maps, Google Analytics, Google Docs a sociálna sieť Google+.

Svoje najnovšie produkty a projekty každoročne predstavujú na konferencii GoogleI/O, kde tento rok predstavili futuristický projekt okuliarov pre rozšírenú realitu, tzv Project Glass.

student24/webnoviny

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM