Katarína Vlčková Zábava

Gymnazisti z Prievidze majú parádne tablo: Aha, čím je také výnimočné

Žiaci z oktávy Gymnázia Vavrinca Benedikta Nedožerského sa môžu pýšiť originálnym tablom aké nemá nik. Stali sa z nich hotové filmové hviezdy. Veď posúďte sami:).

Ilustračný obrázok k článku Gymnazisti z Prievidze majú parádne tablo: Aha, čím je také výnimočné
Foto: Katarína Vlčková / Zdroj: Dnes24.sk

Každým rokom sa študentské tablá stávajú väčšou pastvou pre oči. Ani prievidzským žiakom z Gymnázia V. B. Nedožerského nechýbala originalita, o čom svedčí aj výsledok.

Maxo Kormaňák pre Prievidza24 prezradil, že so samotným nápadom spraviť originálne tablo prišli prievidzskí študenti. „Pracovali sme na tom približne týždeň, no bol to nápad, ktorý v dnešnej dobe nie je ľahké vytvoriť.“
Podľa neho každý rok prichádzajú študenti s novými a novými nápadmi. „Nápad s celebritami u nás prekvitol už pred takmer rokom. No nie je ľahké len tak presadiť svoj názor. Tento raz sa však nápady zhodli a rozhodli sme sa začať projekt,“ pokračoval.
Na rad prišla samotná výroba. „Nafotili sme študentov. Fotenie prebiehalo formou priateľského stretnutia. Spolupráca so študentmi oktávy bola naozaj výborná. Zozbierali sme a zhodnotili samotné materiály a začala sa skutočná práca,“ pochvaľuje si spoluprácu grafik, fotograf, kameraman a strihač v jednom, Maxo Kormaňák.

Študenti tablo odsúhlasili a projekt sa mohol zavŕšiť tlačou. „Fotografie pripravil môj kolega Dominik Stehnáč a ja som graficky skombinoval fotografie v pripravených pózach so samotnymi filmovymi plagátmi,“ dodal na záver.

Foto: Maxo Kormaňák, Dominik Stehnáč

Originálne tablo z Prievidze
5
Galéria
Foto: Katarína Vlčková / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM