Jaroslav Dodok Šport

Hokejový uragán Slovákov, 5:1 v druhej tretine!

Po dvoch dňoch voľna strávených na motokárach, pri návšteve centra Helsník a reštaurácií, sa museli slovenskí hokejisti plne koncentrovať na dnešný dôležitý zápas. Reprezentanti s dvojkrížom na hrudi nastúpili na ľad opäť proti starej ruskej škole, s

Po tretíkrát v rade dostal šancu ubrániť slovenskú svätyňu Ján Laco. Sila súpera vzrástla po príchode bratov Kosticynovcov, hráčov z NHL.

Začiatok zápasu bol z oboch strán taktický, hralo sa zo strany na stranu. Šance si dokázali vytvoriť Kopecký a Bližňák, ale Kovaľ bol pozorný. Tlak Slovákov v 7. minúte začal Hossa s Bartovičom a Handušom, ale ich strely neboli úspešné. Strela Sekeru švihom od modrej už úspešná bola a tak Slovensko vyhráva v 7.minúte 1:0! Následne Surový fauloval a tak sa Slováci na dve minúty ocitli štyria na ľade, našťastie sa Bielorusom nepodarilo vyrovnať. Ján Laco si drží čisté konto aj po druhom oslabení v závere prvej tretiny, ktorá sa odohrávala v opatrnom tempe.

Bielorusi sa začiatkom druhej tretiny snažili o gól, ale vyloženú šancu si nevytvorili. Naopak, v 23.minúte Radivojevič zvyšuje na 2:0 a „Nech Bože Dá“ dnes hrá v Hartwall aréne po druhýkrát!

**Tretí gól Slovákov v 25.minúte, Michel Miklík strelil pomedzi Kovaľove betóny a puk sa dokĺzal do brány! O minútu nato sa skóre opäť mení 4:0! Tomáš Kopecký zvyšuje skóre v tretine snov. **

[size=14][color=#cc0000]­Hokejový uragán Slovákov, 5:0! Juraj Mikúš si otvára strelecký účet po prihrávke od Tatara v 27 minúte.[/co­lor][/size]

Text: student24/Jakub Mitter Foto: tasr