Jaroslav Dodok Rôzne

Mladí sú slabo pripravení na výkon povolania

Nevyčerpané peniaze z eurofondov by mohlo Slovensko využiť na zníženie nezamestnanosti mladých ľudí do 29 rokov.

Podľa Asociácie poskytovateľov služieb zamestnanosti by mal štát investovať financie presmerované z iných operačných programov eurofondov do vytvárania centier zručnosti, tzv. skill centier.

„Jedným z najväčších problémov mladých je nedostatočná odborná príprava pre výkon povolania,“ myslí si viceprezident asociácie Július Mráz. Centrá zručnosti by v krátkom čase a bez nákladov pre zamestnávateľa podľa asociácie vyškolili potenciálneho zamestnanca na konkrétny druh práce.

Takéto skill centrá existujú podľa Mráza aj v iných krajinách, ako napríklad v Nemecku, či Českej republike. Centrá zručnosti zriadila aj personálna spoločnosť Edymax Holding a pripravuje v nich budúcich pracovníkov pre svojich klientov v oblasti personálneho lízingu.

„Takéto skill centrá sú na Slovensku tri, a to v Bratislave, vo Voderadoch a v Trenčíne,“ skonštatoval generálny riaditeľ Edymax Holding – Marek Kuchta. Zriadením viacerých centier zručnosti by sa mohla podľa neho zlepšiť pripravenosť mladých ľudí na nástup do zamestnania po celom území Slovenska.

Zdroj: webnoviny Foto: SITA/internet

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM