Jaroslav Dodok Kultúra

Modrý príbeh pokračuje: Šmolkovia 3 sa už pripravujú

Sony Pictures už naplno rozbehli produkciu snímky Šmolkovia 2 a popri tom sa už začína práca na treťom filme o malých modrých škriatkoch.

Štúdiá totiž už najali scenáristov – Kareyho Kirkpatricka a Chrisa Pocheho. Prvý menovaný napísal aj scenár k druhým Šmolkom, okrem toho má na konte prácu na snímkach Kronika rodu Spiderwickov (2008), Šarlotina pavučinka (2006) či Stopárov sprievodca po Galaxii (2005).

Menej skúsený Poche zatiaľ pracoval spolu s Kirkpatrickom na americkej komédii Flakes (2007) a pomáhal mu aj pri animovanej snímke Za plotom (2006). Scenáristi už začali pracovať a ďalšie detaily týkajúce sa Šmolkov 3 budú filmové štúdiá riešiť až po dokončení dvojky.

Myšlienka nakrútiť dve pokračovania rodinného filmu prišla po veľkom úspechu prvej snímky v 3D formáte.

[youtube=400,322]h­ttp://youtu.be/7e­miua3X4p4[/you­tube]

Zdroj: youtube

[blockquote]Po­kračovanie Šmolkov z roku 2011 by malo mať distribučnú premiéru 31. júla 2013. Prvý film režíroval Raja Gosnell a zahrali si v ňom Neil Patrick Harris, Hank Azaria, Sofía Vergara či Jayma Mays a populárni modrí škriatkovia mali v originálnom znení hlasy Alana Cumminga, Katy Perry, Paula Reubensa alebo Antona Yelchina.[/bloc­kquote]

Väčšina obsadenia sa vráti aj do pokračovania a nič sa nezmení ani na poste režiséra. Nedávno však médiá oznámili novinku – v druhom filme pribudne nová postava. Pôjde o diabolskú verziu Šmolinky menom Vexi, ktorej hlas prepožičia americká herečka Christina Ricci.

student24/webnoviny

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie