Kornel Kubík Rôzne

Na našich vysokých školách dnes pribudlo 35 profesorov

Prezident SR Ivan Gašparovič vymenoval dnes 35 vysokoškolských profesorov. Najvyššiu akademickú hodnosť dosiahlo 13 žien a 22 mužov. Medzi novými profesormi sú odborníci z rôznych vedeckých oblastí. Titul profesor získal napríklad režisér Martin Šulík a informatik Roman Ďurikovič.

Ilustračný obrázok k článku Na našich vysokých školách dnes pribudlo 35 profesorov
Zdroj: TASR

Taktiež lekár Jozef Mašura či akademická maliarka Júlia Sabová. Informuje o tom oficiálna webová stránka prezidenta SR.

„Verím, že pre každého z vás bude dnešný deň znamenať aj ďalšiu motiváciu pre vlastný osobnostný rast na prospech vašich študentov i celej našej spoločnosti. Pamätajte, prosím, na to, že dosiahnutie titulu profesor nie je v tomto kontexte cieľom, ale iba prostriedkom a zároveň vašou prednosťou, výsadou a značkou kvality,“ uviedla pri vymenovaní hlava štátu.

Len kvalitné vzdelanie dáva podľa prezidenta mladým ľuďom reálnu perspektívu, aby uspeli v tvrdej konkurencii na rodiacom sa globálnom trhu práce. „Fakt, že mimoriadne veľa našich mladých ľudí dáva prednosť štúdiu na zahraničných vysokých školách a veľa z nich uvažuje o svojom pôsobení mimo svojej vlasti, naznačuje, že asi nie je všetko v tomto smere v poriadku,“ skonštatoval Gašparovič.

Na slávnostnom akte v Prezidentskom paláci sa dnes zúčastnili štátny tajomník ministerstva školstva Štefan Chudoba, prezident Slovenskej rektorskej konferencie Libor Vozár a predseda Rady vysokých škôl SR Viktor Smieško. Prezident profesorov zvyčajne vymenúva dvakrát do roka. V marci 2013 vymenoval 27 profesorov, v januári jednu profesorku. Celkovo tak tento rok na Slovensku pribudlo 63 profesorov. Vlani hlava štátu vymenovala 43 profesorov, v roku 2011 išlo o 153.

Na snímke prezident SR Ivan Gašparovič (vpravo) a Vlastimil Kozoň, profesor v odbore ošetrovateľstvo.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM