Jaroslav Dodok Rôzne

Najväčšie tablo na Slovensku?

Unikátne maturitné megatablo včera nainštalovali študenti oktávy Gymnázia Ľudovíta Štúra na Mestskej veži v Trenčíne. S plochou 11,5 metra je pravdepodobne najväčším tablom na Slovensku, gymnazisti sa ho pokúsia zapísať do Knihy slovenských rekordov.

Ako povedal autor konečnej grafickej podoby tabla Martin Vaculka, spolužiakov na jeho vytvorenie inšpirovala návšteva Francúzska, kde boli veľké tabla umiestnené na rôznych výškových budovách.

[blockquote]**„Myš­lienka bola na svete, a tak som podľa spoločného návrhu urobil tablo vo Photoshope,“ **povedal Vaculka s tým, že odozvy Trenčanov a návštevníkov mesta sú zatiaľ iba pozitívne.[/bloc­kquote]

Ako dodal, umiestnenie tabla na historickú Mestskú vežu nebolo jednoduché, kým ho dostali na vežu, museli obehať asi päť úradov. Najväčší problém mali podľa neho s povolením od pamiatkárov, keďže Mestská veža je historickou pamiatkou.

„Tablo necháme na veži do 5. júna. Keďže sme sa dozvedeli, že ide pravdepodobne o najväčšie slovenské tablo, skontaktujeme sa s tvorcami Knihy slovenských rekordov a pokúsime sa ho zapísať medzi slovenské naj,“ uzavrel Vaculka.

student24/tasr foto: tasr

tablo
3
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM