Marcel Páleš Rôzne

Pohyb, film, vegeguľáš... Na mladých zo Sásovej čaká kemp zadarmo

Deti a mládež z banskobystrickej Sásovej si môžu prázdniny spestriť aj na detskom letnom tábore Komunita vo farbách, ktorý sa uskutoční 15. augusta v Komunitnom centre (KC) Sásová a jeho záhrade pri bývalej Základnej škole Tatranská.

Ilustračný obrázok k článku Pohyb, film, vegeguľáš... Na mladých zo Sásovej čaká kemp zadarmo
Zdroj: TASR

Kemp, ktorý je bezplatný, organizujú KC Sásová v spolupráci s Great Lakes Consortium a Centrom komunitného organizovania v Banskej Bystrici. Informovala o tom Veronika Střelcová z KC Sásová.

Kľúčovou témou slovo komunita

V tábore, ktorý budú viesť dobrovoľníci v spolupráci so zamestnancami centra Sásová, bude kľúčovou témou dňa slovo komunita. „Počas dňa si deti premyslia, čo sa im spája s pojmom komunita, pôjdu si vyskúšať a nafotiť, ako komunita, v ktorej žijú, vyzerá ich očami a budú maľovať na stenu komunitného centra, ako si predstavujú výjavy z komunity ich predstáv,“ popísala Střelcová.

Deti počas dňa okrem tvorivej časti čaká občerstvenie a obed v podobe vegánskeho guláša – podľa slov Střelcovej presláveného už na niekoľkých aktivitách komunitného centra. Popoludní budú mať deti možnosť športovo sa vyžiť na susednom ihrisku spoločne s rodičmi. Organizátori nezabudli ani na podvečernú grilovačku a premietanie filmu.

Spojiť deti s rôznym sociálnym zázemím

Cieľom denného tábora je spojiť deti a mládež s rôznym sociálnym zázemím, a to primárne z prostredia sídliska Sásová. Zábavnou a tvorivou formou upriamiť ich pozornosť na svoje okolie, komunitu a ľudí, ktorí ju tvoria. Zároveň im dať priestor, aby do tohto všetkého vniesli svoj vlastný pohľad a strávili príjemný prázdninový deň vonku, aktívne, kreatívne a s rovesníkmi, neskôr aj s rodičmi.

Sprievodnou akciou podujatia bude výstava pod názvom „Aj malé zmeny dokážu zmeniť svet“, ktorú Komunitnému centru Sásová na obdobie od 15. do 20. augusta zapožičalo Informačné centrum globálneho vzdelávania.

Tábor sa uskutoční s finančnou podporou Great Lakes Consortium a personálnou podporou KC Sásová a jeho dobrovoľníkov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM