Marcel Mojžiš Festivaly

PREHĽAD: Prvá dávka festivalov sa už blíži!

Už iba doslova pár dní a konečne to opäť naplno vypukne! Po roku sa zase môžeme tešiť na letné festivaly, ktoré sa uskutočnia prakticky po celom Slovensku. Rock, indies, country či súčasné elektro? Vybrať si môže každý. Ak nie ste stále v obraze, sle

LOMOZ festival- Horné Orešany 26. máj

Ako aj minulý rok rozbalí letnú sezónu festivalov. 26-teho mája sa vám predstavia kapely ako Jamestown, Abraka Dub, Walter Schnitzelsson, Fuera Fondo, FeelMe, Libi, Teskohippies či DJ Sosidz. Zabávať sa budete môcť zadarmo, alebo za dobrovoľný príspevok, pre ďalší rozvoj festivalu a to od 16:00 do 04:00. Takže 12 hodín nepretržitej zábavy a dokonalej hudby.

Celý zábava sa bude konať v areáli TJ ISKRA Horné Orešany, na betónovej ploche ihriska. Zabezpečené budú parkovacie miesta a tak isto všetko pre hygienu. Organizátorom podujatia je občianske združenie LOMOZ.

Zámocké Country- Nové Zámky 1.-2. jún

Ďalším festivalom bude 4. Ročník 2012 Zámockého Country, na ktorom sa budete zabávať 1. a 2 júna. Miestom bude po obidva dni Amfiteáter v Nových Zámkoch. No tento rok sa festival rozrástol. Pribudli priestory starého mestského kúpaliska kde bude stanový tábor. Zabávať vás budú kapely z Čiech, Maďarska, ako aj zo Slovenska. Festival sa bude niesť v duchu Country, k čomu dopomôžu napríklad Alan Mikušek, Starenky, BG cvrkot (CZ), Texas, Estern Station (HU) ale aj Bluewaj a Colorádo.

Popri kapelách bude festival spestrený aj tanečnými súbormi, súťažami pre deti a zabavíte sa aj na western show, či pri streľbe z luku, alebo pri ryžovaní zlata. Všetko to bude moderovať Lucia Adamcová

Vstupné: Piatok+ Sobota 5 eur
Piatok alebo Sobota 4 eura
Do 15 rokov 1 euro

Amfikvest 2012 je Openair 9. jún

Hudba a zábava pod holým nebom sa už po štvrté uskutoční na amfiteátri pod Zoborom v Nitre. Festival pokračuje po veľmi úspešných ročníkoch. Tento rok dôjde k návratu koncertnej šnúry z roku 2006 dvoch najpopulárnejších stálic rock-popovej scény na Slovensku Desmod a IMT Smile. Zabavia vás aj nitrianska kapela Zoči Voči, The Paranoid, Metropolis a ďalší.

Moderátormi budú Mišo Kožuch, Mišo Malicher i DJ Gran Fiesta, ktorí sú už akoby spätí s festivalom. Svojím humorom vás dostanú do kolien a potešia vás aj sútažami. Môžde sa tešiť na množstvo cien, ale hlavne na deň plný zábavy a kvalitnej muzičky.

Vstupné: Predperaj 6 EUR
Na mieste 8 EUR
Deti do 130 cm a ZŤP- vozíčkary: Zdarma

Yní Víkend 22.-24. jún

Najväčší slovenský festival mladých kapiel si už šiestykrát ovládne srdcia mladých ľudí nielen z Banskej Bystrice. Je dôležité byť Yním a preto je dobré, aj keď ťažké, vedieť o hudbe, ktorá sa nehrá všade. S tým vám pomôže Yní Víkend. Vyše 50 viac či menej alternatívno undergroundových kapiel z celého Slovenska a tento rok aj z Česka či Rakúska.

Nájdete tu naozaj skoro všetko. Hľadáte alternatívnu hudbu, pop, francúzske šanzóny, drum and bass, elektroniku, rock, punk, hardcore či metal. To všetko tu dostanete. A k tomu aj SKATEROV, BIKEROV a pouličných umelcov rôzneho štýlu.

Tri dni nebudete vedieť kam zájsť a na čo sa radšej pozrieť, či si vypočuť. Kapely budú hrať na Main Stagei v parku, Na Hornej ulici, Tirish Pube a v klube77. Pri pamätníku SNP bude stanové mestečko.

Známe mená ako Puding Pani Elvisovej, Billy Barman, Helenine oči, Plastic Swans, Paranoid či Smola a Hrušky vás isto nenechajú chladnými. Neváhajte a vyrazte to ulíc, kde to žije naozajstnou hudbou a závavou.

Vstupné: Permenentka na všetky dni: 6,90 eur

##Náš seriál pokračuje ďalším dielom už v pondelok o 16.00. Neza­budnite si pozrieť prehľad ďalšej várky festivalov![/si­ze][/color]

Poznáme už aj druhú dávku festivalov! [link=http://www­.student24.sk/clan­ky?extend.134392_PREH­LAD:-Vyberte-si-svoj-letny-festival-(2)]Viac sa dozviete TU![/link][/si­ze][/color]

Všetky prehľady festivalov nájdeš v novej sekcii: ,,Festivaly" Pre viac zábavy a informácii klikni na: http://www.facebook.com/…79806392877/?…

student24/Peter Dóža

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM