Šport

Pripravte sa na Rajecký maratón: Parádny program i obchádzka na ceste

Nepremeškajte najväčšie rajecké podujatie. Ak sa chcete dostať do centra diania, prídite včas kvôli úplnej uzávierke cesty z Rajca od Čičmian.

Ilustračný obrázok k článku Pripravte sa na Rajecký maratón: Parádny program i obchádzka na ceste
Zdroj: dominika & janko vanák

V sobotu 11. agusta odbehnú priaznivci maratónu na trati Rajec – Čičmany a späť už 35. ročník tretieho najväčieho športového podujatia svojho druhu na Slovensku. Bežci si prídu zmerať svoje sily v piatich disciplínach – v maratóne, polmaratóne, inline polmaratóne, hobby behoch a v štafete polmaratónu. To však nie je všetko.

Všetky bežecké disciplíny počas Rajeckého maratónu odštartuje rýchlochodec – majster sveta a olympijský víťaz v chôdzi na 50 km Matej Tóth. Okrem toho, že je tvárou 35. ročníka podujatia, bude mať počas dňa aj autogramiádu.

Nielen šport, ale aj zábava

Online registrácia na www.rajeckymaraton.sk je možná pre všetky disciplíny až do 9. augusta. Deň pred podujatím sa ešte stále budú môcť pretekári prihlásiť, ale už len osobne v priestoroch prezentácie. Tento, k pretekom blížiaci sa, čas praje hlavne aj firmám a rodinám, ktoré si chcú naplno užiť atmosféru Rajeckého maratónu a poskladajú 2–4 členné tímy, aby mohli vybehnúť na polmaratónsku trať. Podľa organizátorov bude tento ročník opäť veľmi silný na účasť, aktuálne je prihlásených približne 1300 účastníkov.

Pre deti sú pripravené hobby behy a na zakončenie „veľkého“ dňa je pripravená tombola a zábava. Popoludnie a večer bude patriť bohatému výberu hudobných skupín, ktorých vrcholom budú Smola a hrušky či Horkýže Slíže.

Cesta z Rajca do Čičmian bude uzavretá

Počas Rajeckého maratónu bude úplne uzavretá cesta z Rajca do Čičmian. V sobotu 11. augusta od 8.30 do 14.00 počas úplnej uzávierky medzi Žilinou a Prievidzou bude obchádzková trasa viesť cez Martin po ceste z Nitrianskeho Pravna po ceste II/519 do Príboviec a odtiaľ po ceste I/65 do Martina a následne po ceste I/18 do Žiliny. Z Považskej Bystrice do Prievidze po ceste I/61 do Ilavy a odtiaľ po ceste II/574 cez Valaskú Belú do Prievidze. V opačnom smere je obchádzková trasa rovnaká.

Organizátori žiadajú všetkých vodičov, aby svoje aktivity a plány vytvárali s ohľadom na túto skutočnosť, pretože prejazd im v tomto čase nebude umožnený.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM