Kornel Kubík Rôzne

Roadshow učiteľom ukáže, ako pripravovať žiakov na život v 21. storočí

K učiteľom vo všetkých regiónoch zavíta aj túto jeseň Roadshow Moderný učiteľ. Program, ktorý má predstaviť moderné metódy vzdelávania, si budú môcť zdarma prísť pozrieť učitelia v 10 mestách.

Ilustračný obrázok k článku Roadshow učiteľom ukáže, ako pripravovať žiakov na život v 21. storočí
Foto: Kornel Kubík

„Roadshow Moderný učiteľ vytvára priestor na prezentáciu a diskusiu o tom, ako má dnes vyzerať škola pripravujúca žiakov na život v 21. storočí,“ spresnila Dana Palacková z neziskovej organizácie Indícia, ktorá program organizuje už po deviatykrát. Zámerom organizátorov je podľa nej učiteľov inšpirovať, motivovať a podporiť vzájomné zdieľanie nových metód a aktivít, ktoré im pomáhajú lepšie vzdelávať svojich žiakov.

„Program bude venovaný významu spravodlivého hodnotenia žiakov, inovatívnej forme výučby matematiky podľa prof. Hejného, spolupráci škôl s rodičmi, internetovým rizikám či kyberšikane,“ spresnila. Do programu prispejú svojimi skúsenosťami aj lokálni učitelia v rámci prezentácie príkladov dobrej praxe.

Podujatie sa bude konať v termíne od 11. do 29. novembra tohto roka. Vlani ho navštívilo vyše 1100 učiteľov a riaditeľov škôl. Zastávkami Roadshow Moderný učiteľ 2013 budú Prievidza, Lučenec, Trebišov, Košice, Ružomberok, Bratislava, Trenčín, Trstená, Banská Bystrica a Hurbanovo.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM