Jaroslav Dodok Kultúra

Spevák Miro Jaroš uviedol do života nový album Všetko najlepšie

Na cestu k fanúšikom odoslali nový album lúčne motýle a sedem krstných rodičov, medzi ktorými nechýbala ani spevákova mamka.

Spevák Miro Jaroš vydal výberový album s názvom Všetko najlepšie. Do života ho uviedol v utorok večer (26.6.) v bratislavskom spirit bare Green Budha. Na cestu k fanúšikom odoslali nový album lúčne motýle a sedem krstných rodičov, medzi ktorými nechýbala ani spevákova mamka.

Album Všetko najlepšie ponúka tucet skladieb z jeho doposiaľ vydaných albumov, sú nimi Čierny dážď, Na dne mora (duet s Petrou Humeňanskou), Tlaková níž, Menej ťa ľúbiť, Spadla z oblakov, Na chvíľu, Na pokraji síl (duet s Dominikou Mirgovou), Bez siedmeho neba (skladba pre slovenské národné kolo Eurosongu 2010), Tráva, Obyčajný, Čierne písmená a Šamanka.

Doplnený je dvomi novými piesňami Jednu šancu mi daj a Štyri ročné obdobia. Z nich prvá Jednu šancu mi daj už rotuje v slovenskom éteri. Je to rytmická pesnička, ktorá spája elektroniku s gitarami a predstavuje Jaroša v novej podobe. Chytľavá skladba, ktorá je ako vyšitá na toto obdobie, má ľahko zapamätateľný text. Hudobne skladbu vyprodukovali Vlado Gnepa a Miro Jaroš, text napísali Miro a Roman Maturkanič.

„Na dne mora a Na pokraji síl sú obe krásne piesne, som veľmi rád, že sa mi podarilo získať povolenie nahrať ich v slovenčine. Obe piesne sú pôvodne naspievané v hebrejčine, napísal ich Idan Raichel. Kvôli pesničke Na dne mora som za ním vycestoval do Izraela, pustil som mu ukážku slovenskej verzie jeho piesne, bol potešený a dal mi voľnú ruku na jej slovenskú verziu,“ doplnil spevák Miro Jaroš.

Miro na krste albumu zaspieval s kapelou aj niekoľko songov z novej platne, medzi inými aj spomínaný duet Na pokraji síl spolu s Dominikou Mirgovou. Tá mu aj pripravila extra krst v podobe torty do tváre v štýle pravej americkej nemej grotesky z čias Laurela a Hardyho.

student24/tasr foto: tasr

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM