Jaroslav Dodok Kultúra

Sprievod fašiangových masiek oživí centrum mesta

(TASR) – Sprievod fašiangových masiek centrom mesta otvorí v piatok 17. februára ôsmy ročník festivalu fašiangových masiek Carneval Slovakia Žilina 2012. TASR o tom informoval hovorca mesta Žilina Pavol Čorba.

Fašiangový sprievod vyrazí podľa Čorbu o 14. hodine od mestského úradu, prejde ulicou Antona Bernoláka, Mariánskym námestím, Námestím Andreja Hlinku, Národnou ulicou a vráti sa na Mariánske námestie. „V sprievode môžete vidieť pôvodné, ale aj súčasné maškary z okolitých obcí a miest, kde je tradícia fašiangu stále súčasťou života obce. Do sprievodu sa zapoja aj deti zo žilinských základných škôl. V úlohe Kráľovnej festivalu sa predstaví Žilinčanka Sisa Sklovská, ako kráľ ju doplní herec Dominik Zaprihač,“ uviedol Čorba.

Osobnosťou ôsmeho ročníka festivalu sa stane žilinská rodáčka a džezová speváčka Helena Blehárová. „Hlavné dianie festivalu sa sústredí na Mariánske námestie, kde na hostí čaká bohatý kultúrny program, ktorého vrcholom bude vystúpenie populárneho Martina Haricha. Sprievodným podujatím festivalu bude výstava detských výtvarných prác detí z centra voľného času Spektrum, nainštalovaná v priestoroch Mestského úradu v Žiline,“ povedal Čorba.

„Mesto Žilina bude aj v budúcnosti organizovať a podporovať karneval fašiangových masiek, ktorý sa v uplynulých rokoch stal významnou kultúrnou udalosťou nielen v rámci žilinského regiónu, ale aj celého Slovenska,“ dodal primátor Žiliny Igor Choma.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM