Jaroslav Dodok Rôzne

Stredoškoláci s inovatívnymi nápadmi môžu byť štedro odmenení

Stredoškoláci zo Žilinského a Trenčianskeho kraja môžu za svoje nápady s inováciami v oblasti bezpečnosti alebo zlepšenia životného prostredia v automobilovom priemysle získať pre svoju školu až 4000 eur.

Spoločnosť Kia Motors Slovakia v spolupráci s Nadáciou Pontis vyhlásila tretí ročník súťaže Kia Innovation Award.

„Medzi študentmi stredných škôl je veľa talentovaných mladých ľudí, ktorí môžu svojimi nápadmi pomôcť rozvoju automobilového priemyslu. Možno práve táto príležitosť bude ich odrazovým mostíkom vo svete nových a progresívnych riešení,“ povedal Dušan Dvořák, hovorca spoločnosti Kia Motors Slovakia. [blockquote]Medzi minuloročnými úspešnými projektmi bol napríklad návrh modelu elektromobilu, ktorý bol projektovaný na prejdenie 70 kilometrov vďaka energii zo solárnych panelov na garáži, alebo originálny systém, ktorý dokáže zamedziť šmyku auta na mokrej ceste. [/blockquote] //„Chceme, aby najlepšie inovatívne nápady študentov neostali zabudnuté v zásuvke, ale aby sa aj premenili na funkčné modely. Práca na projekte a jeho prezentácia v súťaži im pomáha aktívne myslieť a prakticky ich pripraví na to, čomu sa chcú po škole venovať,“ //vysvetľuje Norbert Maur z Nadácie Pontis.

V súťaži Kia Innovation Award sa medzi sedem škôl a ich študentov prerozdelí suma 18.000 eur. Autori najlepších projektov môžu opäť získať grant pre školu, ktorý bude použitý na skvalitnenie vzdelávacieho procesu. Do súťaže sa môžu prihlásiť tímy pozostávajúce z dvoch študentov a jedného pedagóga.

Za školu možno podať aj viac projektov, do ďalšieho kola však postúpi len jeden z nich. Stredoškoláci zo Žilinského a Trenčianskeho kraja môžu prihlásiť svoje návrhy do 18. októbra 2012 cez portál www.darca.sk.

student24/tasr foto: tasr

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM