Jaroslav Dodok Rôzne

Študenti nazreli do amerického Disneyladnu

Tento rok sa z výhry súťaže o najlepšiu študentskú prácu napísanú s využitím softvéru firmy SAS tešili na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre. Najúspešnejším študentom sa stal Martin Fides, ktorý pomocou nástrojov SAS segmentoval zákazník

Prvé miesto mu zabezpečilo účasť na konferencii SAS Global Forum 2012, ktorá sa uskutočnila minulý mesiac v americkom Orlande v areáli Disneylandu. Spoločnosť SAS spolu so študentom ocenila tiež pedagogičku, ktorá sa zaslúžila o jeho úspech. Do Orlanda vycestovala aj Renáta Prokeínová, ktorá na Fakulte ekonomiky a manažmentu SPU vyučuje pomocou už spomínaného softvéru

[blockquote]Obaja sa tak stali účastníkmi najväčšej SAS konferencie, na ktorú sa tento rok prišlo vzdelávať, vymieňať si skúsenosti a nadväzovať kontakty zhruba 3 tisíc ľudí z vyše 40 krajín sveta.[/blockquote] Do súťaže sa mohol prihlásiť každý študent alebo absolvent slovenskej vysokej školy so svojou bakalárskou, diplomovou, dizertačnou, semestrálnou alebo ročníkovou prácou, ktorá bola predložená k obhajobe alebo obhájená v minulom kalendárnom roku.

Hlavnou podmienkou bolo, že pri spracovaní študentských prác musí byť použitá legálna verzia softvéru SAS. Prihlásené práce následne hodnotil tím odborníkov zo spoločnosti SAS, ktorí posúdili možnosť praktického využitia výsledkov práce, správnu aplikáciu metód pre riešenia daného problému, objem aplikovaných postupov a napokon inovatívnosť využitia nástrojov pre uchopenie danej problematiky.

[blockquote]R. Prokeinová vyzdvihuje komplexnú skúsenosť, ktorú študent získava pri práci so sofistikovaným analytickým softvérom.// „Musí nájsť vhodnú databázu, upraviť dáta tak, aby boli vhodné pre analýzu a rozhodnúť sa, akú metódu analýzy pre dané údaje použije. Sú to užitočné skúsenosti, ktoré môže študent v budúcnosti ponúknuť zamestnávateľom na trhu práce,“// hovorí.[/bloc­kquote] M. Fides a R. Prokeinová sa na SAS Gobal Forum zúčastnili viacerých prednášok a workshopov. **„Zaujala ma prednáška o analytike basketbalového klubu NBA Orlando Magic. Dozvedeli sme sa, ako využívajú sa identifikuje pomocou softvéru správanie sa divákov počas prestávok, aj na predpovedanie predajnosti vstupeniek a vytváranie rôznych balíčkov ponúk pre jednotlivé segmenty návštevníkov,“ **dodáva M. Fides, ktorý by sa po štátniciach rád naďalej venoval analýzam dát a hľadaniu súvislostí, hlavne v marketingu.

Na jeseň tohto roka spoločnosť SAS vyhlási ďalší ročník súťaže o najlepšiu študentskú prácu. Prvá cena bude opäť lákavá. SAS Global Forum 2013 sa bude konať v San Franciscu, kde sa celosvetovej konferencie opäť zadarmo zúčastnia autori víťaznej práce za rok 2012.

student24/sas

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM