Rôzne

Študenti sa môžu na bezplatné vlaky registrovať aj cez internet: Pozrite, čo je na to potrebné

Študenti sa môžu pre bezplatné cestovanie vo vlakoch registrovať aj cez internet. Takúto možnosť pre nich spustila Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) od pondelka 10. novembra.

Ilustračný obrázok k článku Študenti sa môžu na bezplatné vlaky registrovať aj cez internet: Pozrite, čo je na to potrebné
Zdroj: TASR

„Internetová registrácia je možná pre dve skupiny cestujúcich – dôchodcov nad 62 rokov a študentov, ktorí sú držiteľmi bezkontaktných čipových kariet s aktivovanou dopravnou časťou na vlak,“ vysvetlila hovorkyňa ZSSK Jana Morháčová. Podmienkou je podľa jej slov vytvorená aktívna emailová adresa na webe, cez ktorú sa overuje aktivačný kód poslaný emailom.

„Značná časť študentov tak nemusí do 17. novembra prísť riešiť registráciu na železničnú stanicu,“ dodala. Papierový preukaz pre bezplatnú prepravu si môžu podľa nej vyzdvihnúť hocikedy neskôr.

Registrácia je možná na internetovej stránke dopravcu www.slovakrail.sk.

Súčasne dopravca pripravuje pre všetkých cestujúcich s nárokom na bezplatnú dopravu možnosť kupovať si povinné lístky s nulovou hodnotou cez internet od 17. novembra. „Musia mať však vyriešenú registráciu a prípadne aj preukaz pre bezplatnú prepravu,“ upozornila Morháčová.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM