Peter Handzuš Životný štýl

Tak toto je adrenalín: Dievča a motokros!

Má sedemnásť a skáče na motorke skoro až do neba. Všade dookola ohlušujúci rachot motora, vôňa spáleného benzínu a oblaky prachu. Že na motorke jazdí Mirka Zavacká sa dá spoznať až keď si dá dole prilbu.

Mladej pretekárke učaroval motokros, keď mala 11 rokov. Od trinástich už jazdí na veľkej motorke. A najväčší adrenalín? Jednoznačne skoky. Mirku priviedol k motokrosu jej otec, ktorý, ako sa priznal, si tým splnil svoj detský sen.

Motokros je pre Mirku a jej otca všetkým. Venujú mu všetok voľný čas. „Aj školu som si musela vybrať takú, aby som ju popri tomto športe stíhala,“ povedala Mirka. A jej otec dodal:** „Sú v tom aj všetky naše dovolenky“.**

Adrenalín nie je len jazda na motorke, ale niekedy aj zháňanie financií na prevádzkovanie tohoto športu. „Natankujeme do dodávky 100 litrov nafty, zájdeme za Poprad a už pomaly svieti rezerva,“ posťažovala sa Mirka. „Benzín a nafta sú veľký problém. Môžeme jazdiť len toľko pretekov, koľko nám dovolí rozpočet,“ vysvetľuje Marek Zavacký.

Mirka bola nominovaná na majstrovstvá sveta v motokrose, ktoré budú koncom júna v Šenkviciach. Bude to už Mirkina druhá účasť na vrcholnom podujatí, kde sa stretne so svetovou ženskou motokrosovou špičkou. Pre sedemnásťročnú pretekárku to bude opäť veľká škola, kde si bude môcť zmerať sily s pretekárkami, ktoré sú aj o desať rokov staršie a skúsenejšie.

Rozhovor s Mirkou a Marekom Zavackými si môžete pozrieť vo videu.

Poprad24 Foto: František Galas, Matej Handzuš Video: Peter Handzuš

Tak toto je adrenalín: Dievča a motokros!
1
Galéria
motokros
16
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM