Jaroslav Dodok Univerzity

OBRAZOM: Požiar na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave

Požiar vypukol včera tesne pred 19. hodinou pravdepodobne v priestoroch laboratórií Fakulty chemickej a potravinárskej technológie. Podľa očitých svedkov sa z horného poschodia budovy šíril do okolia hustý dym a zápach, ktorý pripomínal spálenú gumu. Desiatky ľudí sa prizerali.

Ilustračný obrázok k článku OBRAZOM: Požiar na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave
Foto: Jaroslav Dodok

Na mieste zasahovalo do neskorých nočných hodín viac ako tridsiatka hasičov, informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru. Podľa svedkov sa z budovy už nedymí, ani nešľahajú plamene.

„Dosiaľ nedisponujeme informáciou, že by následkom požiaru utrpela nejaká osoba ujmu na zdraví,“ informovala bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

Na mieste je polícia, ktorá okolie univerzity zabezpečila. Podľa doterajších zistení na vrchných poschodiach univerzity horeli skladové priestory a chemické laboratóriá.

„K ďalším okolnostiam súvisiacim s požiarom v univerzite sa budeme môcť vyjadriť až po úplnom uhasení požiaru a následnom vykonaní prvotných neodkladných a neopakovateľných úkonov na mieste,“ dodala Kurucová. Odstraňovanie následkov požiaru si nevyžiadalo žiadne obmedzenia dopravy, prejazd Kollárovým námestím je pre vodičov naďalej možný.

„Ľudia sa nemusia obávať zdraviu nebezpečných chemikálií. Požiar vznikol v laboratóriách výživy a hodnotenia, kde sa nebezpečné látky nenachádzajú,“ informovala hovorkyňa STU Andrea Hajdúchová. Najväčšie škody podľa nej vznikli na prístrojoch. Výška škody zatiaľ nie je vyčíslená.

„Oheň zničil jedno laboratórium, v ktorom horelo, dve susedné laboratóriá a strechu,“ doplnila Hajdúchová. V čase, keď vypukol požiar, bol v budove pracovník fakulty, ktorý zavolal hasičov, vypol plyn aj elektrinu. Zároveň upozornil všetkých kolegov v budove, aby ju opustili.

OBRAZOM: Požiar na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave
5
Galéria
Zdroj: Webnoviny.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM