Jaroslav Dodok Zábava

Usmejte sa! V stredu vás bude fotiť Google!

Spoločnosť Google spúšťa aj na Slovensku projekt Google Street View. Špeciálne autá vyrazia 11. apríla do ulíc 19 dôležitých slovenských miest vrátane hlavného mesta Bratislavy.

Cieľom je zachytiť historicky a kultúrne dôležité miesta a mestá na Slovensku v podobe panoramatických fotografií, ktoré neskôr pribudnú na Mapách Google.

Autá budú jazdiť len na verejne dostupných priestranstvách a fotodokumentácia sa bude následne niekoľko mesiacov spracovávať pomocou špeciálnej technológie na ochranu súkromia. Tá automaticky rozmazáva tváre a ŠPZ áut tak, aby ich nebolo možné identifikovať.

[blockquote]Street View autá bude možné vidieť v Banskej Bystrici, Bardejove, Bratislave, Humennom, Komárne, Košiciach, Leviciach, Liptovskom Mikuláši, Martine, Nitre, Nových Zámkoch, Poprade, Prešove, Prievidzi, Rimavskej Sobote, Spišskej Novej Vsi, Trenčíne, Trnave a Žiline.[/bloc­kquote]

Google spúšťa projekt Street View po ukončení rokovaní s Úradom na ochranu osobných údajov SR a splnení všetkých lokálne špecifických podmienok pre ochranu súkromia.

[blockquote]Street View je jednou z najpopulárnejších funkcií na Mapách Google dostupnou už vo viac ako 30 krajinách na svete. Vďaka tejto funkcii sa môžu používatelia virtuálne preniesť na rôzne miesta a overiť si, kde sa nachádzajú hotely, obchody alebo reštaurácie, ktoré plánujú navštíviť.[/bloc­kquote]

Dôležitým aspektom pri zbere fotodokumentácie je ochrana súkromia. Pred akýmkoľvek zverejnením zozbieraných snímok dochádza k ich spracovaniu a pomocou špeciálnej technológie sa tváre ľudí a poznávacie značky budú rozmazávať tak, aby ich nebolo možné identifikovať a chránilo sa ich súkromie.

Zdroj: TASR.sk Foto: Google

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie