Jaroslav Dodok Zábava

Video s orlom, ktorý uniesol dieťa je len ilúzia - smejú sa študenti

Študenti 3D animácie a digitálneho dizajnu v Montreale šokovali svojím "dielom" celý svet. Video si na YouTube pozrelo za jeden deň viac ako sedem miliónov užívateľov.

Ilustračný obrázok k článku Video s orlom, ktorý uniesol dieťa je len ilúzia - smejú sa študenti
Foto: Jaroslav Dodok

Video s orlom skalným, ktorý v Montrealskom parku chytil do pazúrov batoľa a chvíľu s ním letel, je len prácou študentov.

Normand Archambault, Loic Mireault a Félix Marquis-Poulin vytvorili presvedčivé zábery, ktoré šokovali celý svet, v rámci odboru 3D animácie a digitálneho dizajnu Národného centra animácie a dizajnu v Montreale. Na školskom blogu o tom informovali zástupcovia školy.

Ako ďalej uviedli, dieťa aj orla študenti vytvorili v 3D animácii a následne ich vložili do krátkeho filmu. Tento príspevok na YouTube videli milióny ľudí a dostal sa do hlavných spravodajských relácií mnohých krajín po celom svete.

Minútové video zobrazuje let orla nad parkom. Dravec, ktorého krídla majú až dvojmetrové rozpätie, najprv krúžil na oblohe a následne prudko klesol k zemi, kde dieťa chytil do pazúrov. Pokúšal sa s ním odletieť, no o chvíľu ho pustil.

Na internete sa okamžite začalo špekulovať, či ide o reálnu udalosť alebo podvod. V stredu večer nakoniec vydalo NAD Centrum vyhlásenie, v ktorom ozrejmuje pravdivý pôvod stredajšej senzácie.

Video s orlom, ktorý uniesol dieťa je len ilúzia - smejú sa študenti
1
Galéria
Zdroj: Webnoviny.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie