Životný štýl

VIDEO: Študenti vyvinuli bicykel, ktorý sa nedá ukradnúť

Športovci, ktorí sa nevzdávajú bicyklov ani v mestskej džungli, často čelia nielen nástrahám v podobe zlých ciest a bezohľadných vodičov, ale aj krádežiam ich dopravného prostriedku na dvoch kolesách. Traja študenti z Čile sa preto rozhodli zostrojiť originálny bicykel, ktorý je nemožné ukradnúť.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Študenti vyvinuli bicykel, ktorý sa nedá ukradnúť
Zdroj: YouTube.com

„Študujeme technický smer a všetci traja sme sa už stali obeťami krádeže bicyklov. Rozhodli sme sa preto vytvoriť technológiu, ktorá tomu zabráni,“ uviedli študenti Juan, Andres a Cristobal. Spolu zostrojili bicykel, ktorý sa na prvý pohľad ničím nelíši od klasických mestských bicyklov, keď však príde na jeho zamknutie, ponúka originálny trik.

„Každý zámok sa dá nejako zlomiť a zanechať bicykel v nepoškodenom stave. Preto sme sa rozhodli vyrobiť zámok priamo z kostry bicykla. Jediný spôsob, ako by sa dal takýto bicykel ukradnúť, by bolo zlomenie zámku, čím by sa však zničil aj bicykel,“ vysvetlili študenti projektu Yerka.

Pri uzamknutí bicykla treba otvoriť spodnú časť rámu a následne ju spojiť o stabilný objekt vyberateľnou rúrou, ktorá je súčasťou sedadla. „Celý proces netrvá dlhšie ako 20 sekúnd, je to rovnaké, ako keby ste si zaväzovali šnúrky na topánkach,“ tvrdia dizajnéri. Prototyp bicykla je už hotový, študenti teraz dúfajú vo finančnú podporu, ktorá by im umožnila pustiť sa do veľkovýroby „najbezpečnejšieho“ bicykla na svete.

Ako funguje zámok na bicykli uvidíte na VIDEU v našej galérii.

Čítajte aj: Študent vytvoril revolučný vynález: Umelý list, ktorý dokáže tvoriť kyslík

Študenti vyvinuli bicykel, ktorý sa nedá ukradnúť
4
Galéria
Zdroj: YouTube.com
Študenti vyvinuli bicykel, ktorý sa nedá ukradnúť
1
Galéria
Zdroj: Webnoviny.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie