Kornel Kubík Festivaly

Festival Lumen už o pár dní: Mladých čakajú zahraničné kapely aj talkshow Mariána Čekovského

Najbližší piatok a sobotu (6. – 7. júna) sa v Trnave koná pre mladých ľudí už 22. ročník festivalu gospelovej hudby Lumen. Koncept „city music festival“ poskytne návštevníkom dávku bohatého programu. Mladých čakajú mnohé slovenské ale aj zahraničné kapely. Taktiež desiatky prednášok a divadlo.

Ilustračný obrázok k článku Festival Lumen už o pár dní: Mladých čakajú zahraničné kapely aj talkshow Mariána Čekovského
Zdroj: Dnes24.sk

Aj tento rok bude počas festivalu program na Trojičnom námestí v Trnave zadarmo. Na hlavnom pódiu sa počas dvoch dní predstaví viac než 10 kapiel zo Slovenska aj zahraničia. Medzi top kapely patrí NUTEKI (RUS). Kapela má na svojom konte za 7 rokov existencie v štýle show-rock viac než 350 vystúpení, 3 albumy a taktiež niekoľko koncertných šnúr po celom svete.

Z minulých ročníkov patrí so svojou SKA dávkou energie medzi top kapely aj October Light (HR). Návštevníci sa môžu tešiť aj na Faith Child (UK), Draw The Parade (NL) Twelve 24 (UK) a zo Slovenska to je The Elements, Jenos´s Brothers, NoXcuse či Signum Regis. Z diváckej súťaže „Festival Lumen Challenge 2014“ je to kapela Amnost Good (CZ).

V XL zóne prednášky aj talkshow Čekovského

V spoplatnenej XL zóne návštevníci nájdu mnoho prednášok na rôzne témy, improvizačné zoskupenie Tri Tvorivé Tvory 3T, evanjelizačný program GODZONE, zavitá aj slovenská kapela Komajota a Marián Čekovský vo svojej talkshow ČEKY POINT.

Pre najmenších návštevníkov Festivalu Lumen bude otvorené Radničné nádvorie s rôznymi atrakciami a predstaveniami. Tešiť sa môžu na rozprávku na dobrú noc a divadlo Agapé.

Festival Lumen sa uskutoční 6. – 7.6.2014 v Trnave na Trojičnom námestí, kultúrnom dome DKO a Kine Hviezda. Festival Lumen ponúka možnosť rezervovať si ubytovanie na školách za symbolický poplatok 7 €. Viac informácií záujemcovia nájdu na: www.fln.sk

Student24/Matúš Sedlák
Foto: Festival Lumen

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM