Peter Dóža Životný štýl

Z drog ho dostala hudba...

Silvester Horváth mladý talent, ktorý vystupuje aj pod menom Silvo Aydin. Emócie a jeho tvrdé detstvo ho priviedlo k tomu, čo robí. A veru, robí to dobre.

Ilustračný obrázok k článku Z drog ho dostala hudba...
Foto: Peter Dóža

Narodil sa v hlavnom meste Slovenska, v Bratislave 29.10.1993 .

Silvester je chlapec, ktorý vyrastal v problémovej rodine. Jeho otec pil a tyranizoval svoje deti. Tieto problémy ho vyradili z reálneho sveta. Vždy túžil po rodine, ktorú stratil keď mal necelých 7 rokov. Silvo Aydin odmalička bojoval so svojim detstvom. Spolu zo súrodencami a aj so svojou mamou utiekli z domu, pred tyranizmom a násilím.

Po krátkom čase sa dostal on a jeho štyria súrodenci do detského domova. Matka bojovala zo všetkých síl, aby ich získala, no práva boli silnejšie, keď človek nemal nič. Ani len strechu nad hlavou. V detskom domove strávil celé svoje detstvo. Matkou a otcom sa mu stala neznáma osoba. Jeho niektorých súrodencov oddelili a prešli si niekoľkými detskými domovmi, až sa znovu stretli v tom istom detskom domove.

Emócie a strach zo straty toho čo mal najradšej, ho potopilo. Po rokoch si zvykol a zabúda na to, čo sa stalo.** Jazvy na duši aj na srdci sa však nezahojili. V puberte sa zaplietol do drogového a dílerského gangu. No keď jeho brata odsúdili, prestal s tým.

Učarovala mu hudba. „ Denník plný rýmov a budúcnosť mám stále pred sebou“, to boli jeho slová, ktorých sa drží doteraz. Silvester Horváth Aydin sa stal hudobníkom. Hudba mu otvorila oči a napla uši. Sen, ktorý sa začal realizovať sa stal skutočným.

Tento mladý talentovaný hudobný skladateľ (rapper) hľadá šťastie v hudbe a tvrdí, že *„Nikto nie je tak slabý, aby nedokázal zapracovať sám na sebe“. Dostal sa do zahraničia, kde mu ponúkli spoluprácu. Jeho hudbu realizuje producent, hudobník a rapper Sahin Deniz a štúdio SA/EN/UN/RC – Sahin Enemy Underground Records. Pri prvom tracku zaujal nie len svojho producenta Sahina ale aj viacerých iných ľudí.

V súčasnosti pracuje na ďalších trackoch a skúša šťastie aj v speve. Uvidíme ako sa tento mladý človek uplatní a ako bude napredovať.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM