Jaroslav Dodok Zábava

Zaujalo nás: Dizajnéri hračiek vyrobili pero, ktoré tvorí 3D kresby

Slovné spojenie „kresliť vzdušné zámky“ čoskoro dostane nový význam. Vďaka novinke z dielne WobbleWorks sa na trh dostáva unikátne pero, ktoré v momente premení kresby na trojrozmerné sochy.

Ilustračný obrázok k článku Zaujalo nás: Dizajnéri hračiek vyrobili pero, ktoré tvorí 3D kresby
Foto: Jaroslav Dodok

Nakreslite si Eiffelovku alebo motýľa

Dvojica dizajnérov hračiek, ktorá si pred necelými dvoma rokmi založila vlastné hračkárstvo WobbleWorks s cieľom prinášať inovatívny dizajn, sa snaží zostať verná svojim veľkým plánom. Nedávno predstavili revolučné pero 3Doodler, s ktorým sa vďaka špeciálnej náplni dajú kresliť trojrozmerné plastové objekty.

Sochy, nápisy, jednoduché figúrky či geometrické tvary – vďaka 3Doodleru sa všetky kresby dokážu v sekunde zhmotniť priamo pred očami autora. V pere je zakomponovaná špeciálna priehradka, ktorá ohrieva a následne roztápa plast. Ide o rovnaký materiál, aký sa používa aj v 3D tlačiarňach. Pero po zapnutí potrebuje pár minút na zahriatie, následne sa ním dá kresliť buď na rovnú plochu, z ktorej sa ľahko odlepí, alebo rovno do priestoru. Nakreslené línie vďaka pôsobeniu malého ventilátora okamžite schnú a menia sa na jemnú, ale pritom pevnú štruktúru.

Pero ako pomocník v domácnosti

Tvorcovia Maxwell Bogue a Peter Dilworth tvrdia, že pero sa dá použiť nielen na kresbu originálnych sôch, ale aj na vylepšenie existujúcich predmetov podľa vlastného gusta či na rýchle opravy. „Chceli sme vytvoriť 3D tlačiarenský prístroj, ktorý by sa dal použiť v priebehu minúty bez potreby použitia technologických znalostí, softvéru či počítačov,“ uviedol Dilworth.

Pero má priemer 2,4 cm a je dodávané spolu s 1 kg náplne, ktorá je dostupná v rôznych farbách. Dizajnéri teraz pracujú na sérii šablón aj pre tých menej zručných a zároveň oslovili niekoľkých umelcov, aby predviedli, čo všetko sa s perom dá vytvoriť. Keďže hrot pera sa zahrieva až na teplotu okolo 270°C, ide skôr o šikovného pomocníka pre dospelých než o detskú hračku.

Unikátne pero si budete môcť možno kúpiť aj vy

WobbleWorks predstavili svoj produkt aj na stránke Kickstarter, kde hľadali potrebnú finančnú podporu. Produkt verejnosť zaujal natoľko, že vyzbierali už dvojnásobok potrebnej investície. Dvojica dúfa, že pero, ktorého orientačná cena je 37 eur, sa na jeseň dostane do veľkovýroby.

Zaujalo nás: Dizajnéri hračiek vyrobili pero, ktoré tvorí 3D kresby
1
Galéria
Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM