Jaroslav Dodok Ostatné

Bratislava ma pre mladých ľudí jasný odkaz: Rozhýb svoje mesto!

Tím dobrovoľníkov Young4BAopäť podporí nápady mladých, ktorí pôsobia v Bratislave. Cieľom grantového kola je vybrať najzaujímavejšie projekty, ktoré spestria život ľudí v Bratislave počas letných mesiacov. Na tento cieľ rozdelia sumu 3 500 €.

Ilustračný obrázok k článku Bratislava ma pre mladých ľudí jasný odkaz: Rozhýb svoje mesto!
Foto: Jaroslav Dodok

Talentovanú tanečníčku myšlienka zaujala

Počas uplynulých ôsmych rokov skupina Mladých filantropov – Young4BA podporila celkovo 143 projektov mladých sumou 38 423,91 €. Projekt podporuje aj tanečníčka Aron Mitu Tesfaye, ktorá je tvárou kampane.

„Projekt Young4BA sa mi páči, pretože v ňom pôsobia mladí aktívni ľudia, ktorí dávajú priestor svojim rovesníkom. Viem, že mládež je naša budúcnosť, preto podporujem projekty tohto typu.“ hovorí Aron Mitu Tesfaye.

Grant je možné získať v rôznych oblastiach

Tím Mladých filantropov – Young4BA pôsobiaci pri Komunitnej nadácii Bratislava spája spoločný záujem o život v Bratislave. Aj tento rok tím rozhodne o výbere a finančnej podpore nápadov mladých ľudí. Stačí, ak mladí pretavia svoje myšlienky pomocou jednoduchého formuláru do napísaného projektu.

O grant môžu žiadať neformálne skupiny mladých ľudí, združenia a neziskové organizácie, pričom realizačný tím projektu tvoria ľudia od 15 do 26 rokov. Podmienkou akceptovania konkrétneho projektu je jeho verejnoprospešnosť v ľubovoľnej oblasti (kultúra, vzdelávanie, umenie, životné prostredie, šport, šport, sociálna oblasť a iné).

Mladí filantropi prerozdelia až 3 500€

Realizácia projektov je priestorovo ohraničená na územie mesta Bratislavy a časovo na obdobie od mája do júla roku 2013. Cieľom predkladaných projektov je spestrenie každodenného života ľuďom (bez rozdielu veku) žijúcim v Bratislave.

Maximálna finančná čiastka na jeden projekt je 350 €, avšak aj vďaka menším sumám môže tím Young4BA podporiť viac projektov z rôznych oblastí. Celková suma peňazí, ktorú majú Mladí filantropi v roku 2013 na prerozdelenie, predstavuje vďaka Nadácii SPP 3 500 €.

Projekty môžu žiadatelia posielať prostredníctvom online formulára do piatku 12. apríla 2013. Do uzávierky prijímania projektov môžu svoje nápady konzultovať s členmi tímu young4BA. Formulár na podávanie projektov a všetky informácie o grantových podmienkach nájdete na stránke www.young4ba.sk.

foto: young4ba

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM