Milan Hanzel Zábava

Bratislava schovala do vrecka všetky európske metropoly. Je ideálnym párty mestom

Víkendová zábava za dobrú cenu? Hlavné mesto Slovenska je podľa britského denníka Daily Star najlepším mestom na rozlúčku so slobodou či párty víkend.

Ilustračný obrázok k článku Bratislava schovala do vrecka všetky európske metropoly. Je ideálnym párty mestom
Zdroj: TASR

Bratislava už niekoľko rokov zápasí s nálepkou Párty-slava – mesta krásnych žien, diskoték a nočných klubov, kde sa možno zabaviť za dobrú cenu. Hoci slovenská metropola ponúka oveľa viac, párty imidžu sa zbavuje iba ťažko. Potvrdzuje to aj rebríček európskych metropol ideálnych na víkendovú zábavu, ktorý nedávno zverejnil britský Dialy Star. V Top 15 patrí Bratislave prvé miesto.

Zábava za babku

Priemerný návštevník Bratislavy sa podľa Daily Star vtesná do sumy 138 libier, zhruba 170 eur. Víkendový rozpočet zahŕňa výdavky na spiatočnú letenku z britských ostrovov na Slovensko, ubytovanie, stravu a alkohol.

Takzvaný Párty víkend je vraj v Bratislave lacnejší ako v ostatných európskych metropolách. „Pokiaľ chcete šialený víkend za málo peňazí, s letenkami, hotelom a pitím, počúvajte: za 138 libier tu je Bratislava!“ uvádza Daily Star.

Ako skončili ostatné mestá

Slovenská metropola nechala za sebou napríklad bulharskú Sofiu, Vilnius z Litvy či poľský Krakov. Pre porovnanie, na piatom mieste sa umiestnila Praha, ktorá je podľa prepočtov Dialy Star drahšia takmer sto eur. Najdrahším mestom spomedzi pätnástky je chorvátsky Záhreb, kde potrebujú Briti prahnúci po zábave 430 eur.

Čítajte tiež: Najkrajší park na Slovensku je v Bratislave. Viete, kde sa nachádza?

Rebríček, ktorý pre Dialy Star zostavila spoločnosť FairFX zaoberajúca sa bezhotovostným platobným stykom, vychádza z viacerých ukazovateľov. Zostavovatelia si posvietili na ceny destilátov, piva, vína, hotelov, hostelov a podobne. Milovníci vodky či whisky si prídu na svoje v Budapešti, kde sú podľa autorov rebríčka najnižšie ceny za „tvrdý alkohol“. Česká metropola zas hrá prím v pive, za ktoré podľa Dialy Star zaplatí návštevník v priemere 1,20 eur. Pre porovnanie, v írskom Dubline vás vyjde na 4,50 eur. Najlacnejšie raňajky vraj dostanete v Sofii, kde sa najete už za päťdesiat centov.

Top 15 víkendových destinácií

1. Bratislava 170 €
2. Sofia (Bulharsko) 195 €
3. Vilnius (Litva) 200 €
4. Krakov (Poľsko) 255 €
5. Praha (Česko) 265 €
6. Budapešť (Maďarsko) 270 €
7. Riga (Lotyšsko) 272 €
8. Oslo (Nórsko) 300 €
9. Berlín (Nemecko) 305 €
10. Tallin (Estónsko) 340 €
11. Kodaň (Dánsko) 375 €
12. Dublin (Írsko) 385 €
13. Štokholm (Švédsko) 400 €
14. Amsterdam (Holandsko) 420 €
15. Záhreb (Chorvátsko) 430 €

Čítajte tiež: Dunaj sa prebojoval medzi najkrajšie rieky sveta. Britský denník dokonca spomenul aj Bratislavu

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM