Jaroslav Dodok Ostatné

Bratislava to Rozbalila!: Mládež prilákala na hudbu i diskusie

V sobotu 25. augusta sa v Bratislave oproti Námestiu Ľudovíta Štúra na nábreží Dunaja v letnom pavilóne Balík uskutočnila akcia s názvom „Rozbaľ to, Bratislava!“ pod záštitou ID Space Teamu a Mestského parlamentu mladých Hlavného mesta SR Bratislavy.

Podujatie podporili aj vzácni hostia[/size][/co­lor]

V prvej, nehudobnej časti programu, sa na úvod predstavila Stredoškolská študentská únia Slovenska (ŠUSKa), ktorá združuje stredoškolských študentov zo študentských samospráv po celom Slovensku. O svoje dlhoročné pozitívne skúsenosti so ŠUSKou sa prišli podeliť jej bývalí členovia, generálny riaditeľ cestovnej kancelárie Radoslav Oliver Košík a reportérka Rádia Expres Oľga Džupinková.

Dnes pôsobia ako odborní spolupracovníci v tomto občianskom združení.

Sprievodným podujatím akcie bola výstava fotografií s názvom „Moje prvé“ od fotografky Kvetoslavy Bobákovej. Fotografie pútali pozornosť všetkých okoloidúcich na nábreží Dunaja, niektorí si ich dokonca aj fotili.

Nový tanec v mestskom priestore[/si­ze][/color]

Návštevníci podujatia Rozbaľ to Bratislava sa tešili aj z predstavenia tanečného vystúpenia Nový tanec. Hlavná aktérka, ktorá pôsobí v Medzinárodnom centre pre vzdelávanie a výskum nového tanca a fyzického divadla – v Novom Priestore, priblížila záujemcom podstatu tohto tanca. Snažia sa uvedomovať si stavbu ľudského tela a prirodzené prevedenie pohybov na základe impulzov.

V dnešnej dobe je dôležité ovládať aspoň jeden cudzí jazyk. Preto formou jazykového workshopu predstavili anglické lektorky jedinečnú metódu. Vyznačuje sa svojou jednoduchosťou, stálym a častým používaním naučených slovíčok, s tým, že v začiatkoch nie je gramatika príliš dôležitá.

Diskusia viedla k demonštráciám a protestom[/si­ze][/color]

Študenti zo ŠUSKy si pripravili aj simuláciu americkej diskusie, pričom sa jej účastníci po položení otázky rozdelia na dve skupiny, podľa toho, či na otázku odpovedia ÁNO alebo NIE. Následne sa o danej problematike diskutuje a v prípade zmeny názoru môže účastník prejsť do druhej skupiny. Diskutovalo sa na témy týkajúce sa študentských demonštrácií a protestov.

Po krátkej pauze prišli na rad plánované večerné hudobné vystúpenia. Ako prví zaujali prevažne mladšie publikum raperi Sass & Maks. Neskôr sa predstavila art rocková kapela Artwings. Podujatie ukončila skupina Impreus, ktorá sa prezentuje len svojou vlastnou tvorbou v rámci žánru alternatíva.

student24/Matej Dugovič foto: Matej Dugovič

rozbal to ba
31
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie