Životný štýl

Relax za volantom: Mladíci zmenili auto na pojazdnú vírivku

Dvojica milovníkov áut z Los Angeles prišla s novým nápadom, ako vylepšiť cestovanie počas letných dní. Z bývalého Cadillacu Coupe de Ville vyrobili pojazdnú vírivku, ktorá sa čoskoro zúčastní kontroverzných pretekov.

Ilustračný obrázok k článku Relax za volantom: Mladíci zmenili auto na pojazdnú vírivku
Zdroj: YouTube.com

Bývalý spolužiaci Phil Weicker a Duncan Forster našli v bazári starý model Cadillacu z roku 1969 ešte počas vysokoškolských štúdií v Kanade. Mladíci neváhali a auto za 800 dolárov (asi 550 eur) okamžite kúpili. Nezačali sa v ňom však premávať po školskom kampuse, namiesto toho sa pustili do zdĺhavých úprav.

Po šiestich rokoch práce Američania premenili veterána na unikátnu vírivku, ktorá dokáže poskytnúť zaslúžený relax aj počas šoférovania. Nejde pritom o prvý vodný model auta z ich dielne – už počas štúdia na McMaster University v Kanade sa mladíkom podarilo premeniť Chevrolet Malibu na bazén. Tieto skúsenosti využili aj pri rekonštrukcii luxusného Cadillacu. Najprv prišiel o strechu, následne interiér nahradila na mieru vyrobená sklolaminátová vaňa s tryskami a filtrom. Pôvodný motor teraz pomáha udržiavať vodu vo vírivke na dokonalej teplote.

„Na kombinácii dvoch veľkých vášní – šoférovania a oddychu vo vírivke – jednoducho niečo je. Je to prekvapivo prirodzené,“ tvrdí Duncan Forster.

Pokus o rekord pre najrýchlejšiu vírivku

Do vírivky sa zmestí vyše 2200 litrov vody, ktoré na príjemnej teplote okolo 39 °C udržiava pôvodný motor. Čerpadlá a filtre sú uložené v kufri. Tradičný volant doplnilo ovládanie trojstupňovej automatickej prevodovky, bŕzd a akcelerátora vyvedené na ľavú stranu. „Všetko sa dá riadiť zo sedadla vodiča, riadiaci systém je vodeodolný,“ vysvetlil Forster.

Projekt bývalých spolužiakov sa však nekončí. Mladíci si vďaka crowdfundingovému serveru Kickstarter splnili sen a vďaka vyzbieraným financiám sa s nezvyčajným autom, ktoré dostalo názov Carpool DeVille (z angl. car-auto, pool-bazén), už v auguste zúčastnia pretekov Bonneville Speedway v Utahu. Tu sa pokúsia vytvoriť nový rekord pre najrýchlejšiu vírivku na svete.

„Nikto ešte nikdy nešiel rýchlosťou 160 km za hodinu v otvorenej vírivke na samostatný pohon, pričom by sedel po krk ponorený v lahodnej teplej vode. Túto chybu v dejinách napravíme už v auguste,“ dodal Weicker.

Mladíci zmenili auto na pojazdnú vírivku
1
Galéria
Mladíci zmenili auto na pojazdnú vírivku
6
Galéria
Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Webnoviny.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie